Notice: Undefined variable: styleid in /home/yehidaco/public_html/jvb_core.php on line 47

Notice: Undefined variable: wrapperID in /home/yehidaco/public_html/jvb_core.php on line 48
מיון להדרכת יחידות שדה בנות

התחברות לאתר הירשם לאתר
זכור אותי
 
שכחתי סיסמא

תמונות שנוספו לאחרונה


באדיבות yes
באדיבות yes
באדיבות yes
לוחמת סנפיר בצלילה
לוחמי ילת
גדוד גפן- בה
לוחמים בזרוע הים
תג גדוד אב
תג בהל
תג יחידת יהלו
מיון להדרכת יחידות שדה בנות
כל מה שרציתן לדעת על מיון להדרכת יחידות שדה בנות !
המיון למדריכות יח"ש (יחידות שדה) ומכי"ת טירונים הוא מיון אחוד לשני סוגי המקצועות. אז מה עושים בעצם ביום במיון?

נכתב ע"י הגולשת danielle


בתחילת יום המיון את תגיעי לאחד מהבסיסים לו זומנת, לרוב זה או צריפין או מחנה 80. מרגע הגעה לבסיס את לא רשאית לעזוב אותו, אלא אם כן קיבלת אישור לכך. בהתחלה כולן מתאספות באזור ליד מגרש המסדרים ויהיה לך קצת זמן לראות מה הולך ומי נגד מי ולהכיר כמה מהבנות עד שיום המיון עצמו יתחיל. במהלך היום את תעברי מספר שלבים ומבחנים שונים:

רישום פרטים אישיים
לאחר שהגעת לבסיס והספקת לראות מה הולך יקראו לכולכן לרישום וקבלת טופס למילוי פרטים אישיים. בתהליך הרישום את תשובצי לצוות מסוים ותקבלי את המספר הסידורי שלך בצוות- המספר הסידורי שלך אומר מתי בעצם תערכי את המבחנים ( אם את מספר 1 את תבצעי את כל המבחנים במהלך היום ראשונה וכן הלאה..2..3..). השיבוץ לצוותים הוא לא לפי חברות. אין סיכוי שתהיי באותו צוות עם חברה שלך או משהי שאת מכירה מקודם אז נא לא להתבאס. לאחר הרישום את מקבלת טופס שיהיה עלייך למלא. הטופס הוא אישי בלבד והשאלות שבטופס לא באות להכשיל אותך, אלא רק לקבל יותר מידע עלייך, זה הכול ואין צורך להסתבך יותר מדי. חשוב לענות על כל שאלה ששואלים אותך בכנות מבלי לדלג על שאלות. סוג השאלות הם לדוגמה מה אבא/אימא עשו בצבא, מה ממוצע הציונים שלך, האם יש לך בעיה להפוך לילה ליום וכו'. חלק מהשאלות יכולות להיות לא מובנות לך ואת יכולה לשאול את אחת החילות למה הכוונה.

הסברים על יום המיון
לאחר שמלאת את הטפסים יכנסו את כל הבנות לאולם. באולם אתן תקבלו הרצאה מאחד המפקדים שאחראי על יום המיון- הוא יסביר לכן את סדר היום, ייתן קצת רקע ומידע על אחוזי התקבלות למקצועות, פרטים להתנהלות היום וכללי התנהגות בבסיס. לאחר מכן הוא יפנה את הבמה לבנות מהחילות השונים. מכל חיל שאליו תתמייני במהלך היום יעלו מספר נציגות, יסבירו על התפקיד וישכנעו אותך לבחור בתפקיד שלהם. זה חלק יחסית חופר, אבל נחמד. חלקן באמת משתדלות ומראות התלהבות מהתפקיד וחלקן אפילו את עצמן לא מצליחות לשכנע(אם היו לך חששות בתחילת היום ליכולת ההדרכה שלך כשתראי אותן, תביני שלא ממש דרושה יכולת כזו גבוה כדי להתקבל אם הן התקבלו).


עמידה מול קהל
לאחר ההרצאות יקריאו לכן את השיבוץ לצוותים. אתן תלכו לאחד החדרים ובעצם מהרגע הזה מתחיל מבחני המיון האמיתיים. הבחינה הראשונה היא עמידה מול קהל. יהיה לך מספר דקות להכין הרצאה בת 5 דקות על אחד הנושאים שנתנו לך ברשימה. גם הפעם אין ממה להילחץ הנושאים הם מחיי היום יום שאפשר לכתוב עליהם, לדוגמה אנורקסיה, סיכונים שבני נוער לוקחים, שפת גוף ועוד(אני בכוונה לא מפרטת יותר כי עדיף שתגיעי לשם ותבחרי נושא. אם תבואי עם נושא מוכן מראש לא בהכרח שתקבלי אותו וזה סתם יעיק עלייך, לכן עדיף להגיע בראש פתוח לקבל מה שיצא..)
כמה נקודות חשובות :
בחלק הזה לא בוחנים את מה את אומרת, אלא איך את אומרת. חשוב להפגין יכולת הדרכה כי את זה בודקים(לנוע בחדר, קשר עין, להניע ידיים..), כמובן שזה לא אומר שאת צריכה לעמוד לדבר שטויות...
אין לך הרבה זמן להכין את ההרצאה, לכן לכתוב בראשי פרקים מה שאת רוצה לומר. אם את כמובן בין האחרונות אז יש לך זמן להוסיף דברים בין הרצאה אחת לאחרת.
אם סיימת מוקדם ולא הספקת למלא 5 דקות לא קרה שום דבר. תגידי שסיימת ואם הן התרשמו מספיק ישלחו אותך לשבת, אם סיימת עדיף באמת לשבת מאשר לעמוד לחפור להגיד שטויות ולהתחיל לגמגם כי רק רע ייצא מזה...
אחר כך הולכים להפסקת אוכל בחדר אוכל. אם את בררנית תביאי אוכל מהבית.

סימולציה
בשלב הזה בודקים את היכולת שלך בעמידה במצבים שונים. פשוט רוצים לראות איך תגיבי. הסימולציות הן פשוטות: לרוב את תשחקי מורה/מנהלת משמרת או כל תפקיד סמכותי אחר ואחד החיילים ישחק חניך/תלמיד שלך. העניין פה זה לראות איך את מגיבה. אל תיבהלי- הם יגזימו מאוד מאוד במשחק שלהם וייקחו את זה לקיצוניות של ממש (במיון אחד היו שני חיילים שהלכו מלחמת מים אפילו...). עכשיו זה מצחיק ונחמד, אבל הם לא הולכים לוותר לך בשום מצב ואת צריכה להישאר בעמדה שלך גם כן עד שיעצרו את הבחינה. אל תצחקי להם בפרצוף או תעמדי בלי לומר שום דבר, תפגיני סמכות ויחד עם זאת להראות ניסיון באמת לפתור את המצב. 


ראיון אישי
בשלב הזה יתנו לכן זמן להסתובב בין החיילות שהופיעו בתחילת היום, לשאול אותן שאלות ולקבל יותר מידע על התפקידים. בין לבין יקראו לכל אחת לראיון אישי. הראיון הוא פתוח, כלומר השאלות עולות דרך השיחה, אין שאלות קבועות מראש. עכשיו יש כאלה שיגידו לך תתנהגי בטבעיות ותהיי את וכו .לדעתי זה לא ממש הזמן להיות את, זאת אומרת כן אבל לא ממש כי יש לך בדיוק 5-10 דקות להוכיח ולשכנע אותם שאת באמת מתאימה לתפקיד מתוך מאות הבנות שהגיעו. זה הזמן לראות את שיא המוטיבציה לשרות, לספר על כל הדברים הבאמת טובים שבך: תלמידה מצטיינת, חברותית מאוד, לא מפחדת מאתגרים, חברה בתנועת נוער וכו'. הן ישאלו כל מיני שאלות שדרכן יראו איך את מתמודדת במצבי לחץ כמו: איך הולך לך בלימודים? מה קשה לך? האם את לומדת עד השעות המאוחרות של הלילה? האם זה משפיע על התפקוד שלך למחרת? לאן את רוצה להגיע בצבא? זה לא ראיון מעיק או משהו כזה פשוט מדברים ובין לבין היא מקשרת לכל מיני שאלות שדרכן היא יכולה ללמוד יותר עלייך. שוב יש לך מעט מאוד זמן. תראי את כל הצדדים החייבים שבך, תפגיני מוטיבציה ורצון לשרת בתפקיד שאת רוצה. בסוף הראיון את מגישה את הטפסים שמלאת בבוקר + טופס דרוג העדפות לתפקיד.
זהו, סיימת את יום המיון ואת חופשייה ללכת הביתה.


נקודות חשובות
• המיון הוא מיון אחוד, כלומר לכמה מקצועות ביחד, כל אחת במידה והיא התקבלה היא תקבל רק תפקיד שהוצא לה במנילה, כלומר אם את רוצה מדריכת חי"ר וזה לא הופיע במנילה אז הצבא באמת שמח על המוטיבציה, אבל לא תקבלי את התפקיד, לא משנה באיזה עדיפות דרגת. את מתמיינת רק למה שהוצא לך במנילה.
• ויתור על התפקיד הוא רק באותו היום או לאחר 48 שעות מסיום יום המיון.
• המיון הוא ארוך אז לא לבנות על זה שתחזרו מוקדם הביתה.
• קחי את המיון כחוויה, תזרמי עם הדברים. המיון הוא לא כזה קשה ואין צורך להתרגש יותר מדי, פשוט לישון טוב לילה קודם, להגיע ערנית ולתת את ה200% שלך.
• גם אם לא קיבלת את התפקיד שרצית או לא התקבלת, זה לא סוף העולם. יש עוד הרבה מאוד תפקידים לצה"ל להציע לך ופשוט צריך להמשיך הלאה בחיפוש אחר תפקיד אחר טוב ומאתגר שתמצי בו את שרותך הצבאי.
.

הוסיפו תגובה
   
  שם מלא
  כותרת
 
    תוכן

   
yehida_yael 16-04-2016 10:58:41
שלום מלשבית,
לא.
מלשבית 15-04-2016 16:39:21
האם יש גם מיונים להדרכת חי"ר
yehida_yael 28-02-2016 17:52:19
שלום אור,
יודיעו לך חודש לפני הגיוס. אין כבר מיונים להדרכה, אבל יכול להיות שיזמנו אותך ליום חשיפה שבו תצטרכי לדרג את תפקידי ההדרכה השונים.
אור  - הדרכת יח"ש 25-02-2016 19:18:18
כתוב לי תחת ההגדרה, הדרכת חי"ר מורן שיריון.. השאלה שלי אם סימנתי במנילה את הדרכת יח"ש הכי גבוה ונמצאתי מתאימה איך בוחרים לאן אני מתגייסת? ומתי מודיעים על כך?
yehida_yael 22-02-2016 16:49:26
שלום אור,
אין כבר מיונים להדרכת יח"ש. האם לא רשום לך במנילה איזה תפקידים יש תחת הקטגוריה הזאת?
אור  - הדרכת יח"ש 21-02-2016 17:52:14
קיבלתי במנילה הדרכת יחש ורציתי לשאול האם מדובר בהדרכת חי"ר שריון מורן וכו'.. ואם כן, נגיד ויצאתי מתאימה האם קיימים מיונים או שאני משובצת להדרכת יחש ולאחר הגיוס יגידו לי את השיבוץ הסופי?
HGRV  - תודה לך! 18-01-2016 12:49:22
תודה רבה לך. באמת!
yehida_yael 17-01-2016 16:42:16
שלום ליאור,
אין מיונים לתפקיד. עלייך להיות קודם כל מעולה במשימות ההדרכה ביום המא"ה, לקבל את התפקידים במנילה ולסמן אותם בעדיפות הכי גבוהה.
ליאור כהן  - מריכת מורן או שריון 17-01-2016 14:28:36
היי, בכל אתר רושמים משהו שונה ובמיטב התשובות לא אחידות- כיום, יש מיונים כדי לקבל את תפקיד מדריכת מורן או מדריכת שריון? ומה צריך לעשות כדי לקבל את אחד התפקידים הללו?
yehida_yael 12-01-2016 22:22:29
שלום יובל,
אין כבר מיונים לתפקיד אלה. כל שנותר זה לסמן את התפקידים במנילה.
יובל רהב  - קבלת זימון למדריכת יחש ומכית טירונים 11-01-2016 12:07:44
שלום,מדריכת יחש ומכית טירונים הם שני תפקידים שניתנו לי בשאלון העדפות. אשמח לדעת איך מגיעים למיונים לתפקידים האלו.
yehida_yael 09-01-2016 19:18:18
שלום שיר,
רק ראיון אישי.
שיר  - מיון לוחמות החדש 09-01-2016 08:40:50
שלום,
אני מעוניינת מאוד לשרת בקרבי במהלך השירות הצבאי שלי בצה"ל, וגם קיבלתי זימון למיון לוחמות.
אני שמעתי שיש מתכונת חדשה לבנות שרוצות לשרת שירות קרבי ושזה לא על סמך הגיבוש לוחמות יותר כי הוא התבטל אלא רק לפי ראיון אישי עם מאבחנת.
רציתי לדעת האם רק הראיון הזה קובע או שיש עוד מיונים כדי להיות לוחמת בצה"ל
תודה מראש
hadashadas  - שאלון העדפות מדריכת יחש 26-09-2015 23:02:46
"אם את רוצה מדריכת חי"ר וזה לא הופיע במנילה אז הצבא באמת שמח על המוטיבציה לא תקבלי את התפקיד לא משנה באיזה עדיפות דרגת.את מתמיינת רק למה שהוצא לך במנילה. "

לא הבנתי את זה, מכיוון שבשאלון ההעדפות שלי מופיע רק "מדריכת יח''ש" ולא כתוב מדריכת חיר או שריון... אז לאיזו הדרכה אשתבץ ?
ואם אשתבץ להדרכה מסויימת אז על מה לדוגמה? מה צבע הכומתה שאקבל וכו'?
מיכאלה  - תפקידי הדרכה ופיקוד. 02-09-2015 10:03:36
קיבלתי זימון של ראיון לתפקידי הדרכה ופיקוד התקשרו אליי ליפני כמה ימים ושאלתי את המוקדנית האם זה רק ראיון או גם מיון כי לא מצאתי באינטרנט שום הסבר על רק ראיון הכל מלווה גם במיונים. היא אמרה רק ראיון . השאלה שלי היא האם ישנה אפשרות רק לראיון או שהיא טעתה.
dtr  - לא מבינה למה צריך את זה 02-12-2014 16:20:05
למה יש את זה אם עשינו את יום המאה??
עדי עידן 12-10-2014 11:52:28
אני מטר 80 כמה בערך צרייך ליהיות המישקל שלי כדי שיהיה לי פרופיל מעל 72?
עינב  - מפעילת האמרים 29-03-2014 11:02:21
קיבלתי זימון למפעילת האמרים, יום הזימון יהיה דומה למה שכתוב למעלה ? או שזה יום אחר לגמרי ?
אשמח לקבל פרטים על הזימון של מפעילת האמרים .
נועה  - קבלת זימון 25-03-2014 12:57:52
התאריך גיוס שלי הוא בעוד פחות מ4 חודשים, קיבלתי במנילה שלי כמעט את כל תפקידי היח"ש שצה"ל מציע לבנות.
מתי אני אמורה לקבל זימון למיונים להדרכה ביחידות השדה?
ואם עדיין לא קיבלתי איך אני משיגה מיונים לתפקידים האלו?
אנה 19-03-2014 15:25:19
היי רוני, גם אני קיבלתי הדרכת יח״ש ומפעילת האמרים. ושניהם נופלים על אותו תאריך.זה לא אותו מיון!!

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."

 

מדריכים


Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 420

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724
תמונה
צו ראשון
תמונה
מבנה צה"ל
תמונה
התמודדות עם לחץ פסיכולוגי בצבא
תמונה
כל המידע על השלמת בגרויות בצבא
תמונה
המדריך השלם לבקו"ם
תמונה
עבודה מועדפת לאחר השחרור
תמונה
קרב מגע ביחידות המובחרות - חלק 2
תמונה
שיפור יכולות הגוף
כניסה לאגף    
 


כל הזכויות שמורות לאתר יחידה - אתר יחידות צה"ל © 2004 - 2015 (האתר הינו אתר פרטי ואינו אתר רשמי צה"לי) פרסום באתר | אודות אתר יחידה | צור קשר | מפת האתר