Notice: Undefined variable: styleid in /home/yehidaco/public_html/jvb_core.php on line 47

Notice: Undefined variable: wrapperID in /home/yehidaco/public_html/jvb_core.php on line 48
מדריך לחייל שנפצע או חלה במהלך שירותו

Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player
התחברות לאתר הירשם לאתר
זכור אותי
 
שכחתי סיסמא

תמונות שנוספו לאחרונה


באדיבות yes
באדיבות yes
באדיבות yes
לוחמת סנפיר בצלילה
לוחמי ילת
גדוד גפן- בה
לוחמים בזרוע הים
תג גדוד אב
תג בהל
תג יחידת יהלו

חסויות

מדריך לחייל שנפצע או חלה במהלך שירותו
חייל שנפצע או חלה במהלך שירותו הצבאי זכאי עם שחרורו משירות לפנות למשרד הביטחון – קצין תגמולים, בתביעה להכרה בזכותו כנכה לפי חוק הנכים. שחרור משירות מתייחס לתקופה שלאחר סיום שירות חובה או לתקופה שבה החייל משוחרר משירות באופן זמני בפרופיל 24 (בד"כ לחצי שנה). חייל בשירות קבע רשאי להגיש תביעה בכל עת במהלך שירותו.


להגשת התביעה למשרד הביטחון חשיבות רבה. בראש ובראשונה מטרתה לאפשר לחייל המשוחרר לקבל המשך טיפול רפואי ממשרד הביטחון בהתאם לצרכיו שהרי לאחר השחרור צה"ל אינו אחראי על החייל. כך למשל חייל ששוחרר משירות עקב פציעה יוכל לקבל ממשרד הביטחון הפניות לפיזיותראפיה, ציוד רפואי, מוניות לטיפולים ועוד. חייל שחלה יוכל לקבל תרופות, הפניות לבדיקות טיפולים וכדומ'.

במקביל לטיפול הרפואי שניתן על ידי משרד הביטחון, ובמקרים בהם מדובר בחבלה ברורה ומתועדת ניתן יהיה לבקש ממשרד הביטחון גם תשלום חודשי למשך התקופה בה החייל אינו מסוגל לעבוד עקב פציעתו. יודגש כי לא מדובר תשלום שניתן באופן אוטומאטי אלא יש צורך לבצע פעולות שונות בכדי להיות זכאים לו.

במסגרת הליך התביעה למשרד הביטחון נדרש החייל להוכיח כי נפגע בזמן ועקב השירות. כלומר על החייל להראות כי לא סבל מהפציעה או המחלה לגביהם הגיש תביעה לפני גיוסו, ולאחר מכן עליו להראות כי הפציעה או המחלה נגרמו או הוחמרו עקב אירוע ספציפי, או במקרים מסוימים עקב שרשרת של אירועים. במילים אחרות על החייל להוכיח למשרד הביטחון כי קיים קשר סיבתי בין הפציעה או המחלה שהופיעו או הוחמרו במהלך שירותו לבין תנאי השירות.

כאשר מדובר בחבלה ברורה, למשל חייל שנפצע בברך בזמן תרגיל בנוכחות מפקדיו ומולא דו"ח פציעה לגבי האירוע, יהיה לחייל קל יחסית להוכיח את טענותיו. מנגד, כאשר מדובר במחלה שהתפרצה בשירות, כמו פגיעה נפשית, סוכרת, מחלת עור, אסטמה, יתר לחץ דם, וכיוצב' או בפגיעות שהתפתחו או הוחמרו במהלך השירות, כמו כאבי גב, פריצת דיסק, כאבי ברכיים ועוד, הוכחת קשר סיבתי אינה דבר פשוט והדבר מצריך הכרה מעמיקה של המחלה או הפגיעה והגורמים לה.


חשוב להבין כי נטל ההוכחה להראות קיומו של קשר סיבתי בין המחלה או הפציעה לבין תנאי השירות מוטל על החייל התובע. כלומר, על החייל להציג למשרד הביטחון את כל הנתונים התומכים בטענותיו, כגון מסמכים רפואיים מבתי חולים, קופת חולים וצה"ל, דו"חות פציעה אם ישנם, עדויות לגבי תנאי השירות, ולתמוך את טענותיו בתצהיר בשבועה שנחתם בפני עו"ד. לעיתים אף קיים צורך להציג למשרד הביטחון חוות דעת של רופא מומחה שקובע קיומו של קשר סיבתי.

חייל שלא הצליח להוכיח קיומו של קשר סיבתי או שלא סיפק את כלל הנתונים למשרד הביטחון צפוי לרוב לדחיית תביעתו או להפסקת הטיפול בה עד לאחר שימציא את כלל הנתונים שדרש משרד הביטחון.

במקרה בו דוחה משרד הביטחון את התביעה ניתן להגיש ערעור לבית משפט, שבסמכותו לבטל את החלטת משרד הביטחון.

במקרה בו קובע משרד הביטחון כי המחלה או הפציעה נגרמו או הוחמרו עקב תנאי שירותו של החייל בצה"ל, יזומן החייל לוועדה רפואית של משרד הביטחון (לא של צה"ל !!) על מנת שיקבעו לו אחוזי נכות בהתאם לחומרת מצבו הרפואי.

בהתאם לשיעור אחוזי הנכות שיקבע לחייל תקבע זכאותו למענק חד פעמי או לגמלה חודשית.

חייל שנכותו פחותה מ – 10% לא יהיה זכאי לכל תשלום ממועד מתן ההחלטה וכמו כן תופסק זכאותו לטיפול רפואי.
חייל שנכותו בין 10% ל - 19% יהיה זכאי למענק חד פעמי ותופסק זכאותו לטיפול רפואי.
חייל שנכותו גבוהה מ – 20% יוכר כנכה צה"ל ויהיה זכאי לגמלה חודשית ולא למענק חד פעמי. כמו כן, יהיה זכאי להטבות רבות כגון מימון טיפולים רפואיים הנחות במיסים, ארנונה, אגרת טלביזיה, השתתפות בלימודי הילדים ובחתונתם ועוד.
כפי שראינו הליך התביעה למשרד הביטחון הינו הליך מורכב וממושך ועל כן יש להתייחס אליו בהתאם ולא להקל בו ראש.

לכן, אני ממליץ לכל חייל שנפצע או חלה במהלך שירותו להתחיל בכך שישמור את כל החומר הרפואי בעניינו – מסמכים מצה"ל, דוחות פציעה, רישומים רפואיים, רישומים מבתי חולים וכיוצב'.


לאחר מכן, במידה והחייל מחליט להגיש תביעה למשרד הביטחון או במקרים בהם החייל מסופח לר"ם 2 שדורש ממנו להגיש תביעה בהקדם, מומלץ בטרם הגשת התביעה להתייעץ עם עו"ד שעוסק בייצוג נכי צה"ל על מנת להעריך את סיכויי התביעה ולהימנע מצב שבו תדחה התביעה או שלחייל תהינה הוצאות כספיות מיותרות וגבוהות.

הנני מאחל לכולכם רפואה שלמה!

שחר המאירי, עו"ד

משרד ראשי: רחוב פל-ים 2 "בנין אורן" חיפה 33095
טלפון 04-8623020 פקס 04-8623021
סניף תל-אביב: רחוב ויצמן 2 (בית אמות השקעות), תל-אביב
www.hameiri-law.co.il
shachar@hameiri-law.co.il


יודגש כי מאמר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי מעו"ד או מכל גוף העוסק בעניין זה והוא מהווה מידע כללי בלבד. מומלץ להיוועץ בעו"ד בטרם ביצוע כל פעולה משפטית. © כל הזכויות שמורות – שחר המאירי ושות' – משרד עורכי דין.
0
.

הוסיפו תגובה
   
  שם מלא
  כותרת
 
    תוכן

   
תמי הלל  - סרטן 27-01-2016 07:04:43
בני משרת שנתיים בחיל השריון והשתתף במלחה בצוק איתן ומפקדו נהרג לידו , כיום חלה בני בסרטן ומאושפז בבית חולים, ברצוני לברר מה קורה איתו כיום ובעתיד וומה התהליך לקביעת אחוזי נכות במשרד הבטחון. תודה
תמי הלל  - סרטן 27-01-2016 07:02:17
בני משרת שנתיים בשריון השתתף במלחמה האחרונה וכעת התגלתה אצלו לוקמיה חריפה , מה הם זכויות וכיצד עלי לנהוג ,היום ולהבא כיום מאושפז בבית חולים
חנה סופר  - התחייבות רפואית 05-01-2016 10:28:28
הבן שלי הגיע 14/05/2014 לבית חולים תה"ש עקב פריקת כתף ללא התחייבות רפואית
בצבא לא ארגנו לא התחייבות איך סוגרים את הנושא עם בית החולים
דניאל טל  - שבר פתוח בעצם הבריח 14-12-2015 13:55:47
לפני כשלושה שבועות התהפך אוטובוס ממוגן שמסיע חיילים לבסיס חיל האוויר באיזור בנימין
בתאונה זו אני נפצעתי ושברתי את עצם הבריח באיזור הכתף הופנתי למיון וקבעו 4 שבועות מנוחה
עם סד מיוחד לתמיכת הכתף היום הייתי בביקורת בתל השומר דרך רם 2 אותו רופא הפנה אותי להמשך טיפול דרך המרפאה של הבסיס אני אמורה להשתחרר ב 6 לינואר אבקש את המלצתך
להמשך אחריות הצבא
שחר המאירי  - תשובה 08-10-2015 12:39:33
דניאלה שלום, במקרה וניתן להוכיח כי המחלה נגרמה או הוחמרה עקב השירות ניתן לשקול הגשת תביעה לקצין התגמולים ובכל מקרה, קצין התגמולים יטפל בבנך במהלך הליך התביעה.
קרן ד  - רם 2 26-09-2015 20:23:15
היי קוראים לי קרן ובמהלך השירות שלי מצאו שיש לי יתר לחץ דם ואישפזו אותי בבית חולים במשך שבוע ולאחר מכן המשכתי להיות ברם 2 למשך בדיקות, אני עדיין במשך בדיקות.. האם בגלל זה ישחררו אותי מהצבא??
יעל  - פרופיל 24 09-09-2015 22:10:12
אם פרופיל 24 זה שיחרור סופי או זמני כי ראיתי שיש לי גם פיקדון שיחרור
דניאלה  - הוצקין 22-08-2015 22:39:33
מאז שאלתי האחרונה אליך כבר הספקנו ברוך השם לנצח את המחלה. אכן צה"ל נתן לבני הכרה ל' לתקופה של 12 חודשים בסך 2500 שח' ולא כפי שציינת 3500.
צהל אינו מוכן להכיר בו כנכה , הבעיה המרכזית שלי היא שעכשיו אין לו שום כיסוי סיעודי, לא חלילה שהוא זקוק אבל כבר הבנו שהחיים הם הפתעה גדולה אחת, חזרנו לקופה בה הוא היה מבוטח והם מסרבים לבטח אותו בביטוח סיעודי כמו כן ביטוחים פרטיים מוכנים רק בחלוף 5 שנים, נוצר מצב שלכל בני הבית יש ביטוחים פרטיים מפה עד הודעה חדשה ואותו לא ביטחנו כי אמרו לנו שצהל מבטח אותו בביטוח הכי טוב שיש, אבל עכשיו צהל הקיא אותו החוצה ומה עכשיו? מי ממשיך לדאוג לכיסויים הרפואיים שלו? אני מאוד מודאגת
שחר המאירי, עו"ד  - תשובה 13-08-2015 10:14:06
ביסן שלום, נראה כי יש לך עילה להגשת תביעה למשרד הביטחון. חשוב שתאסוף את כל המסמכים הרפואיים הקשורים לחבלה ולניתוחים כולל דו"ח פציעה אם קיים.
JonySH50 09-08-2015 17:16:02
שלום אני משרת בנחל והייתי מאגיסט ובמהלך ההכשרה נפצעתי ועשו לי צילום סיטי ומצאו שתי פריצות דיסק ובלט מאז לא ראיתי רופא (כבר קרוב לחודשיים) מה אפשר לעשות? דרך אגב ירד לי הפרופיל ל 45אני בכלל יכול להשאר בקו?
ביסן  - קרע במיניבקוס 05-08-2015 20:57:04
שלום רב, עברתי אירוע של סיבוב הברך וקריעת המיניסקוס במהלך אימון גופני בצבא לפני 4 שנים, עברתי ניתוח והוסר חלק מהמיניסקוס, לאחר כשנתיים יחצי עברתי שוב ניתוח עקב כאבים עזים בברך ובהדמייה אובחן קרע במיניסקוס ושחיקה מעטה בסחוס; עברתי ניתוח חוזר שבו הוסר חלק ניסף מהמיניסקוס ושטיפת הסחוס...
אני לא יודע מה קורה הלאה והאם יש סיכויים לתביעה? או לנכות...
אני בקבע!!
אלמוני 15-06-2015 10:44:32
בני נפצע במהלך השרות בברך יש לו חשד לקרע מיניסקוס הוא עומד להשתחרר בעוד שלוש שבועות מה עליו לעשות
אלכסיי  - פציעה בכתף שהובילה לניתוח ושחרור 07-05-2015 19:25:33
שלום רב,
אני משרת בכפיר במהלך השירות נפצעתי בכתף, סחבתי את הפציעה שנה וארבע עד לניתוח וכרגע רוצים לשחרר אותי ומבקשים ממני להגיש תביעה להכרת זכות במחלה. אני רוצה לדעת האם התביעה הזאת תעזור לי להישתקם ולקבל תמלוגים על הפציעה שהחמירה ולא נעשה לה דו"ח פציעה ישר אחרי הפציעה ?
אורלי דוידוביץ  - גילוי מחלת דלקת פרקים בצבא 04-05-2015 13:38:29
בתי התגייסה בפרופיל 97 ופנתה בשל כאבים בברכיים ובגב לבדיקות. הודיעו לה שיש לה דלקת פרקים. היא עומדת להשתחרר עוד חודש. האם ניתן לתבוע נכות בשל התפרצות מחלה בזמן שירות ?
Danielizk  - שלום רב אני נפצעתי במהלך השירות וזימנו אותי לפגישה 22-04-2015 13:56:35
במהלך השירות הצבאי קרעתי את הרצועה בקרסול במהלך חופשה בבית.. לאחר טיפול רשלני שגילו לי קרע לאחר חמישה חודשים הוחלט לעשות ניתוח לאחר הניתוח זימנו אותי לרם2 להסביר לי שאני אחרי שנתיים וחצי שירות, צריך להשתחרר מצהל עקב מצבי הרפואי ושיזמנו אותי בהמשך לוועדה לצורך הורדת פרופיל ל 24 ושחרור מצהל.. האם זה יפגע בי בעתיד ? כי הסבירו לי שלא יהיה כתוב לי 3 שנים שירות אלא שנתיים וחצי, למה אני אשם שנפצעתי למה לא מגיע לי 3 שנים והאם זה יגרום לבעיות בעתיד שלי?
ליפשיץ עודד  - פציעה של בני 17-04-2015 17:20:27
בני נפצע בתאונת אימונים קלה
כרגע הוא לא סוחב שום פתציעה משמעותית אך אני חושש שהפציעה תחמיר לאחר שיסיים את שירותו הצבאי
איך אני יכול להבטיח זכויותיו בהסתכלות קדימה?
בכבוד רב ובברכה,
עודד ליפשיץ
(הבן שלי קרבי, אם זה חשוב)
גד  - תאונת דרכים שעברתי בהיותי בחופשה 21-03-2015 23:14:39
שלום,
בהיותי בשרות סדיר ובזמן שהייתי בחופשת סופ"ש נפגעתי בתאונת דרכים. האם לצורך הגשת תביעה למשרד הביטחון עליי להצטייד בדו"ח פציעה ?
או שדו"ח המשטרה בעניין תאונת הדרכים יספיק ?
גד  - תאונת דרכים שעברתי בהיותי בחופשה 21-03-2015 23:09:38
שלום,
בהיותי בשרות סדיר ובזמן שהייתי בחופשת סופ"ש נפגעתי בתאונת דרכים. האם לצורך הגשת תביעה למשרד הביטחון עליי להצטייד בדו"ח פציעה ?
או שדו"ח המשטרה בעניין תאונת הדרכים יספיק ?
איציק אברמוביץ  - שחרור מסדיר עקב פציעה 09-02-2015 19:03:25
שלום רב בני נווה שירת ביחידה מובחרת ונפגע בכף ידו, עבר ניתוח השתלת עצם לאחר כחודש עבר ועדה רפואית ונקבע לו פרופיל 24.מכיוון שיתרת השרות שלו היתה חצי שנה שוחרר משרות סדיר כשידו מקובעת בגבס ומסמרים . נאמר לו שזמן ההחלמה כחצי שנה היות ועבר השתלת עצם. בתקופה הקרובה אינו יכול לעבוד , האם מגיעה לו קצבה כלשהי היות ואינו יכול להשתכר. תודה מראש איציק
שחר מנדלוביץ  - תביעה בעקבות 2 פריצות דיסק 15-11-2014 16:28:51
שלום רב, התגייסתי להנדסה קרבית עם פרופיל 97 וסעיף סקוליוזיס, לאחר תלונות רבות על כאבי גב עוד בתקופת הטירונות הופניתי לסיטי ובו נקבע כי אני סובל מ2 פריצות דיסק מרכזיות, לא הורידו לי פרופיל והמשכתי בשירות כלוחם עד סופו, כעת לאחר השחרור דוחה קצין התגמולים את תביעתי בטענה כי הכאבים נובעים כלל מהסקוליוזיס איתו התגייסתי ולא מפריצות הדיסק, אציין כי אני סובל מהקרנות בלתי פוסקות ונימולים לכל אורך הרגל אשר מלווים בחוסר תחושה שהולכת ומתפשטת, פגשתי את טובי המומחים בארץ ומעולם לא שמעתי מסקנה שאפילו רמזה על משהו כזה, ההרגשה היא של חיפוף וחוסר לקיחת אחריות מצד המערכת, השאלה היא האם כדאי לערער, אשמח לקבל תושבה מהירה שכן הערעור צריך להיות מוגש עד ה20 לחודש, תודה רבה.

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."

 

מדריכים


Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 420

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724
תמונה
ספר טלפונים צה"לי
תמונה
יום המא"ה - מיון איתור והתאמה
תמונה
איך להתכונן לבוחן הבר אור
תמונה
רשימת ציוד לטירונות קרבית
תמונה
הכל על שברי מאמץ !
כניסה לאגף    
 


כל הזכויות שמורות לאתר יחידה - אתר יחידות צה"ל © 2004 - 2015 (האתר הינו אתר פרטי ואינו אתר רשמי צה"לי) פרסום באתר | אודות אתר יחידה | צור קשר | מפת האתר