Notice: Undefined variable: styleid in /home/yehidaco/public_html/jvb_core.php on line 47

Notice: Undefined variable: wrapperID in /home/yehidaco/public_html/jvb_core.php on line 48
תומכי לחימה YouTube Facebook

התחברות לאתר הירשם לאתר
זכור אותי
 
שכחתי סיסמא

תמונות שנוספו לאחרונה


באדיבות yes
באדיבות yes
באדיבות yes
לוחמת סנפיר בצלילה
לוחמי ילת
גדוד גפן- בה
לוחמים בזרוע הים
תג גדוד אב
תג בהל
תג יחידת יהלו

חסויות

אינדקס
חיל החינוך חיל החימוש
חיל הלוגיסטיקה חיל התקשוב
חיל השלישות תפקידים נוספים
חיל המשטרה הצבאית (מ"צ) מכינות קדם צבאיות
חיל הרפואה מערך מגל
הכל על גיוס כלל צה"לי פיקוד העורף

תומכי לחימה
תומכי לחימה הוא שם גנרי (כללי) למאות תפקידים בצה"ל שאינם תפקידי לחימה. מדובר בתפקידים שמסייעים לכוחות המסייעים לכוחות הלוחמים להתקדם, לעמוד במשימותיהם ולבצע את הנדרש מהם.


לתומכי הלחימה בצה"ל יש חשיבות מכרעת. הם אלו שדואגים ואחראיים לתקינות החימוש, לציוד של הלוחמים, לקבלת מידע מדויק, לכך שמכשירי הקשר לכוחות הסיוע יעבדו, ושהלוחמים יצאו למשימה שבעים ועם נעליים במידה המתאימה. תומכי הלחימה אחראים לכך שהלוחמים יגיעו לזירת הקרב מוכנים ככל שניתן. ללא תומכי הלחימה, הלוחמים לא יכולים להתקדם מטר אחד קדימה, תרתי משמע.

בצה"ל מבדילים בדרך-כלל בין לוחמים, תומכי לחימה וחיילים המשרתים ביחידות עורפיות. הבחנה בסיסית זו מבדלת בין החיילים ומשנה את המשכורת שלהם ומענק השחרור. מעבר להבחנה בסיסית זו, הקריטריונים נקבעים לפי ההכשרה הצבאית של החיילים והתפקיד אותו הם מבצעים בפועל. 'אות השירות המבצעי' ניתן ללוחמים ובנוסף- ניתן לתומכי לחימה ששהו מספר חודשים באזורי סיכון גבוהים, אזורי לחימה. לגבי אות מערכה, אותות הניתנים על שירות בתקופת מלחמה- אין זה משנה אם מדובר בחייל קרבי, תומך לחימה או חייל עורפי- כל החיילים מקבלים את האות (כפי שהתבצע עם אות המערכה של מלחמת לבנון השנייה).


נקודה אחת חשובה להבנה- עצם העובדה שהחיילים נקראים 'תומכי לחימה' אין הכוונה שהם אינם נמצאים בסכנה. בכל בסיס קדמי ובכל מוצב גבול, יש חיילים תומכי לחימה, שנמצאים במוצבים על מנת להפעיל מערכות קשר ואלקטרוניקה, להפעיל את הבסיסים מבחינת לוגיסטיקה וחימוש, לדאוג לאספקה שוטפת, לבנות תמונת מודיעין ועוד ועוד. תומכי לחימה רבים נפצעו ונהרגו מאז קום המדינה על הגנתה של מדינת ישראל, לא רק לוחמים נפגעים. חלק מתומכי הלחימה נמצאים בבסיסים קדמיים, ולמרות שאינם יוצאים לפעילות המבצעית עצמה- הם נמצאים באזורים בעלי רמת סיכון גבוהה כמו הלוחמים, ומעבר לסיכון החיים- משכורתם של אלו שבחזית גבוהה יותר מתומכי לחימה שנמצאים בעורף.

תומכי הלחימה אחראים ומתפעלים מערכות חיוניות ורלוונטיות לכוחות הלוחמים. בלעדיהם- הכוחות הלוחמים בשטח יהיו לא פעם בנחיתות. בחיל משרתים בנים ובנות כאחד. היחס בין חיילים קרביים לבין אלו שאינם קרביים עומד על 70:30 לערך, על כל חייל קרבי יש כ- 7 חיילים שאינם קרביים, כך שמגוון התפקידים רחב מאוד.


התפקידים של תומכי הלחימה מכילים מאות תפקידים בשלל תחומים: חיל הקשר והאלקטרוניקה, חיל המודיעין, חיל החימוש, חיל האוויר, חיל הים, פיקוד העורף ועוד. מכיוון שיש כל-כך הרבה דרישות ותחומים בהם מטפלים תומכי הלחימה, יש תפקידים מעניינים רבים, תפקידים שדורשים הכשרה מוקדמת (לעיתים הכשרה קד"צ- קדם צבאית), קורסים ארוכים ומקצועיים מאוד, שבסופם- החיילים זוכים במקצוע צבאי לכל דבר ועניין- מקצוע שלאחר שירכשו בו ניסיון במסגרת השירות הצבאי שלהם, יוכלו לעבוד בו באזרחות לאחר שחרורם, ולהתקבל לעבודה בקלות יחסית.

דוגמה "על קצה המזלג" לתפקידים השונים והמעניינים: מפעילי מזל"טים, פקחי טיסה, פראמדיקים, חילוץ והצלה, מש"קי תיאום וקישור, נהגים, טכנאי קשר, אופטיקאים, אחראי הספקה בהיטס, סמל מבצעים, מפעילי האמר, ועוד.


לחיילים שאינם מיועדים להיות קרביים, מומלץ לעבור על שלל תפקידים, לחשוב מה מתאים לאופיים, לנחישות שלהם, לתחומי העניין שלהם ולמוטיבציה שלהם ולבקש תפקידים ספציפיים. כך יהיה לצה"ל קל יותר לשבץ אותם. תפקידים נוספים בצה"ל - מדריך התפקידים בצה"ל.

יחידות צה"ל הלוחמות השונות, בדגש על יחידות מובחרות, מבינות את החשיבות של תומכי הלחימה ביחידתם, ולכן הם משתדלים להביא את אנשי תומכי הלחימה הטובים ביותר שבנמצא.

אפשרות זאת מתבצעת בשתי דרכים:
1. מתוך קורסי ההכשרה השונים (מודיעין, קשר, לוגיסטיקה וכו') החיילים בעלי הציונים הטובים ביותר ובעלי המוטיבציה הגבוהה ביותר, יכולים לבקש להגיע ליחידות מובחרות שונות.
2. יחידות מובחרות שונות מבצעות גיבוש לתומכי הלחימה שאמורים להגיע ליחידה, תוך שימוש באיתור מוקדם. היחידות המרכזיות שעושות שימוש באפשרויות אלו, היא יחידת שלדג, סיירת מטכ"ל, יחידת מגלן ושייטת 13 שמבצעות גיבוש לתומכי הלחימה שלהם (קישור בסוף העמוד).


לגבי בנות בתפקידי תומכי לחימה- הרפורמות שבוצעו בצה"ל בשנים האחרונות לגבי שילוב בנות בתפקידים שונים, הביאו למצב בו כמעט כל תפקידי תומכי הלחימה פתוחים בפני בנות בצה"ל. השירות במקצועות תומכי לחימה הינו שירות מאתגר, חלקם פותחים בפני בנות המין היפה אפשרויות שיבוץ רבות ומגוונות בכל אזורי הארץ ומקנים הכשרה וניסיון לקראת האזרחות (קישור בסוף העמוד לרשימת תפקידים מעניינת לבנות). המלש"ביות מקבלות את המידע לגבי המקצועות השונים במנילה, ומשובצת בו לאחר מיונים או ראיון מקדים. אין הבדל בין בנים לבנות בתפקידים אלו, ההתקדמות בתפקיד, קבלת אחריות, יציאה לפיקוד זוטר, לתפקידי הדרכה ולקצונה- פתוחים בפני שני המינים.

קישור למיון וגיוס תומכי לחימה ביחידת שלדג

קישור לתפקידי תומכות לחימה מרתקים לנשים

.

הוסיפו תגובה
   
  שם מלא
  כותרת
 
    תוכן

   
yehida_yael 07-03-2016 16:42:10
שלום אור,
תשלח בקשה למיונים למיטב.
אור שמרלינג  - מיונים 02-03-2016 23:09:50
נכון אך בקיוסק במידע האישי שלי ישנו סעיף בנושא מגבלות שיבוץ רפואיות שבו רשום: " עם זאת לאור אבחון כפוטנציאל להופעת קשיי הסתגלות קלים במהלך השירות. לא תשובץ כלוחם, אלא אם תביע רצון לכך בשאלון ההעדפות שישלח לביתך." זאת הסיבה למה אני מתעקש לנסות להתקבל לתפקידים מן הסוג שציינתי מקודם למרות הפרופיל הקרבי שלי.
yehida_yael 02-03-2016 16:45:35
שלום עדן,
עניתי לך בהודעה נוספת שפרסמת.
yehida_yael 02-03-2016 16:45:06
שלום אור,
בגלל שיש לך פרופיל קרבי, רוב הסיכויים שלא יאשרו לך להתמיים לתפקידים אלה.
עדן באר  - מעבר לקורס מ״כים 01-03-2016 08:12:48
שלום ,
אני עדן,כרגע נמצאת בקורס של חיל התקשוב ,מיועדת להיות מנהלת רשת מחשוב.
אני מאוד רוצה להיות מ״כית ושלחתי טופס 55 לשינוי שיבוץ יחד עם תעודת הצטיינות מחלקתית של טירונות 02 ומכתב המלצה שחתומים עליו הרען המ״פ והמ״מ מהטירונות בבה״ד 7.
מפקד היחידה -בסמ״ח אישר לי את הבקשה וכעת הבקשה עוברת לגורמים אשר צריכים לבדוק אם מג״ל מוכנים לקבל אותי,יש לי את הנתונים להיות מ״כית.
נישארו עוד 15 יום לטירונות של מ״כים ,יש אפשרות לזרז תהליך זה והאם יש דרך/מישהו לדבר איתו ?
אתם יודעים אולי אם הטירונות 03 של מ״כים מלאה?
בתודה עדן באר
אור שמרלינג  - מיונים 29-02-2016 20:51:41
הפרופיל שלי הוא 72
yehida_yael 29-02-2016 18:21:46
שלום אור,
מה הפרופיל שלך?
yehida_yael 29-02-2016 18:20:55
שלום מירית,
יש לנו גם פורום משתחררים באתר. ממליצה לפרסם את המודעה גם שם.
מירית פרנקל  - החניכיים 14 יבנה 29-02-2016 14:58:12
שלום רב,
שמי מירית ואני מנהלת משאבי אנוש בחברה יצרנית בינלאומית באשדוד. ברצוני לשלב חיליים/חילות משוחררים בחברה בעבודה מעודפת. סביבה צעירה ועבודה באוירה נעימה. אשמח ליצירת קשר עם הגורמים הרלוונטים.
mirit@vistasign.com
08-6111041
תודה רבה
אור שמרלינג  - מיונים 28-02-2016 20:16:04
אוקיי. מה בדיוק עושים בתפקידים האלה ובמקרה והתפקידים יעניינו אותי איך אני מקבל זימון לתפקידים אלה?
yehida_yael 28-02-2016 17:53:17
שלום אור,
ללא ידע קודם אפשר להתקבל לתפקידים כמו מנהל רשת מחשוב, תכניתן, כותב לומדה וכו'.
אור שמרלינג  - מיונים 25-02-2016 18:41:44
לא אני לא לומד במגמת מחשבים אבל שמעתי שישנם תפקידים שלא צורכים שום ידע קודם במחשבים ואם אני לא יכול להתקבל לתפקידים האלה אני מעוניין מאוד לדעת אם אני יכול ללמוד קורסים בשביל להתקבל לתפקידי מחשוב כאלה ואחרים אין לי שום בעיה לדחות את הצבא בשביל לשפר ציונים או ללמוד קורסים כדי שהשירות שלי יהיה הכי טוב והכי משמעותי בשבילי וכמובן בשביל לתרום לצבא ולמדינה
yehida_yael 25-02-2016 17:12:53
שלום אור,
האם אתה לומד במגמת מחשבים?
אור שמרלינג  - מיונים 24-02-2016 15:22:58
שלום, רציתי לדעת לאיזה יחידות העוסקות בשפות תכנות שלא מצריכות ידע קודם אני יכול לבקש זימון והאם הקב"א שלי מגביל אותי מכיוון שהוא 53 והדפ"ר הינו 90.
במקרה והקב"א כן מגביל אותי כיצד אני יכול להעלות אותו מכיוון שבראיון האישי שלי שכחתי לקחת את כדורי הריטלין שלי ועקב הלחץ לא הייתי מרוכז וזה פגע בציון שלי
yehida_yael 11-02-2016 17:47:47
שלום סלין,
אולי אחותך הייתה בתקופה שכן יוצאים עם הנשק.כיום מדריכות לא יוצאות עם נשק.
סלין קורן  - מדריכת מורן 07-02-2016 16:11:16
שלום, אחותי הייתה מדריכת מורן וכששאלתי ידיד הוא אמר שמדריכות מורן לא מסתובבות עם נשק אך אחותי הייתה יוצאת עם הנשק הביתה וכך כל החברות שלה ששירתו איתה.
מה אתם יודעים על זה?
yehida_yael 13-01-2016 13:54:51
שלום אריאל,
מה ז"א גיבוש תומכי לחימה? בחיים לא שמעתי על זה.
אריאל  - מיון 12-01-2016 16:03:05
היי, עוד לא היה לי יום המאה והבנתי שההרשמה לגיבוש תומכי לחימה בשלדג נסגרה בספטמבר. כיצד אני יכולה להרשם בכל זאת? אני מאד רוצה את הגיבוש.
yehida_yael 25-12-2015 20:45:43
שלום יהב,
אי אפשר להתגייס ישירות ליחידה. אם תהיי ביחידה, את זה תדעי רק לאחר הקורס שאותו תעברי וכמובן זה תלוי בעיקר בצרכי צבא.
יהב 25-12-2015 10:52:06
לפי האתר שלהם המיון הוא כן מטעם היחידה יש הרבה תפקידים תחת הקטגוריה הזאת אבל המיון הוא אחיד לכולם לפי מה שכתוב שם, בעיקרון רציתי לדעת על מש"קית מודיעין ביחידה , תודה :)

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."

 

מדריכים


Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 420

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724
תמונה
מבנה צה"ל
תמונה
צו ראשון
תמונה
האם לצאת מהארון בזמן הצבא ?
תמונה
תבנית הקבועה לתאריכי גיוס
תמונה
קרב מגע ביחידות המובחרות - חלק 2
תמונה
מילון מונחי צה"ל
תמונה
רשימת ציוד לטירונות קרבית
כניסה לאגף    
 


כל הזכויות שמורות לאתר יחידה - אתר יחידות צה"ל © 2004 - 2015 (האתר הינו אתר פרטי ואינו אתר רשמי צה"לי) פרסום באתר | אודות אתר יחידה | צור קשר | מפת האתר