Notice: Undefined variable: styleid in /home/yehidaco/public_html/jvb_core.php on line 47

Notice: Undefined variable: wrapperID in /home/yehidaco/public_html/jvb_core.php on line 48
חיל הים YouTube Facebook

התחברות לאתר הירשם לאתר
זכור אותי
 
שכחתי סיסמא

תמונות שנוספו לאחרונה


באדיבות yes
באדיבות yes
באדיבות yes
לוחמת סנפיר בצלילה
לוחמי ילת
גדוד גפן- בה
לוחמים בזרוע הים
תג גדוד אב
תג בהל
תג יחידת יהלו

חסויות

אינדקס
סט"ילים יחידת סנפיר (יב"ן)
יחידת ילת"מ שייטת 7 - שייטת הצוללות
יחידות מיוחדות שייטת 13 - הקומנדו הימי
קורס חובלים יחידת הדבורים
הכל על גיוס כלל צה"לי יחידת הגוררות של זרוע הים

זרוע הים
חיל הים הישראלי, הזרוע הימית של צה"ל. למרות שאינו גדול במיוחד ומונה מספר מצומצם יחסית של חיילים ביחס לשאר החיילות, חיל הים הישראלי הוא חייל מתוחכם מאוד, העובד בעוצמות גבוהות ומפעיל טכנולוגיות וכלים בעלי יכולות מתקדמות, וכן יחידות מיוחדות בעלות יכולות ברמה אליה שואפים צבאות זרים רבים.


חיל הים הינו זרוע אסטרטגית המהווה חלק מצה"ל, זרוע המשלבת הפעלת מערכות לחימה משובצות בטכנולוגיות קצה, יחד עם כח אדם מעולה. השירות בחיל הים מאפשר ללוחמיו להביא לידי ביטוי את יכולתם האישית כדי להכריע את האויב ולנצח בקרב. בראש חיל הים עומד קצין בדרגת אלוף, מפקד חיל הים.
חיל הים מכיל כלי שייט שונים, תחנות מכ"ם והתראה ויחידות מודיעין שתפקידם לשמור על חופיה של מדינת ישראל, ולהוות את הזרוע ארוכת הטווח של צה"ל מעל ומתחת למים, וכמו כן להבטיח על דרכי מסחר ומעבר פתוחים לנמלים ומחוצה להם.

משימתו של חיל הים פשוטה מצד אחד- "חוף בטוח וים פתוח", אולם מצד שני- מדובר במשימה סבוכה. כיוון שלמדינת ישראל יש רק גבול פתוח אמיתי אחד- הים- מדינת ישראל ובעקבות זאת- צה"ל- מייחסים חשיבות רבה לחופש השיט אל ישראל- וממנה. בסופו של יום, רוב הסחר הבינ"ל מגיע למדינת ישראל בדרך הים, ולא דרך האוויר. סחורות, מוצרים לתעשייה ולמסחר- מגיעים בספינות תובלה גדולות, וספינות אלו- כמו גם נתיבי השייט- חייבים להיות מוגנים. בנוסף, אזור החוף בישראל הוא האזור המיושב ביותר במדינה, ורוב אוכלוסיית ישראל מתרכזת לאורך חופי ישראל- אזור הפגיע מאוד לירי מהים. לכן, תפקיד חיל הים מוגדר כחייל המגן על חופי המדינה והבטחת חופש השיט לחופי ישראל.


חיל הים הוקם עם קום המדינה בשנת 1948, ופעל על בסיס אוניות מעפילים ישנות שהפכו לאוניות מלחמה. מאז ועד היום, חיל הים על שלל כליו- סטי"לים, דבורים, דבורות, צוללות וכלים ייעודיים מסווגים אחרים- מפליג במים הטריטוריאליים של מדינת ישראל והרחק משם.
בשנת 1956 הוקמה בחיל הים יחידת סד"גים (ספינות דיג)- היה מדובר בספינות דיג שהפכו לספינות לחימה, ספינות שהיו מצוידים במקלעים קלים, מכשירי קשר ומוקשים ימיים. לאחר מלחמת ששת הימים (1967) צה"ל החל להשקיע כספים משמעותיים יותר בחיל הים, נרכשו ספינות לחימה- דבורים, סטי"לים ועוד, שהחלו לפטרל באורך קבוע את חופי הארץ, לתת גיבוי לפעולות ביבשה וגם באו לידי ביטוי בתור כוח נ"מ- בזכות המקלעים החזקים שעל הספינות.
כוחו היחסי של חיל הים בא לידי ביטוי במלחמת יום כיפור (1973) כשחיל הים היה מהחיילות הבודדים שהתכוננו למלחמה, ובמהלך מבריק התקיפו את הצי של מצרים וסוריה, הסבה אבדות קשות וטיבעה את רוב הצי של מדינות אלו, בין היתר- ניתן לציין את קרב לטקיה- הקרב הראשון בעולם שהיה קרב סטי"לים בסטי"לים- קרב מרתק.
במבצע שלום הגליל (1982) חיל הים היה בפעילות מלאה- הגן מהים על הכוחות הפועלים ביבשה, ביצע הנחתה של חיילי חי"ר ונגמ"שים בשפך נהר האוולי שבלבנון, ביצע ירי תותחים לתוך לבנון ועוד- פעילות שזכתה לשבחים וסייעה בשדה הקרב הסבוך של מלחמה זו.
גם במלחמת לבנון השנייה (2006) ביצע חיל הים פעילות מאסיבית אל מול חופי לבנון, ירי טילים למרחוק, סגר על חופי לבנון, סיוע לכוחות אוויר ויבשה ועוד.

חיל הים בפרסומיו הרשמיים, מספר למעוניינים לבוא בשעריו על מספר בסיסים בהם החייל מצוי-

בסיס חיפה
בבסיס חיפה (ב"ח), מרוכז עיקר הכוח הימי של מדינת ישראל: שייטת הצוללות, שייטת הסטי"לים ופלגת הדבורים. עיקר תפקידו של הבסיס לאבטח את נתיבי השייט של מדינת ישראל, לשמור ולשפר את כושר הפעולה המבצעי של החיל, לבצע משימות בט"ש (ביטחון שוטף (ולהעמיק את שיתוף הפעולה בין חיל הים לשאר זרועות צה"ל בפעילות אימונים ומבצעים.


בסיס עתלית
בסיס עתלית מאכלס את אחת מן היחידות המובחרות של צה"ל - "הקומנדו הימי" או בכינויה "שייטת 13". הבסיס ממוקם דרומית לחיפה ונושק לשרידי מבצר צלבני עתיק. מתגייסי השייטת שוהים בבסיס החל משלב הטירונות ולאורך כל תקופת הכשרתם. בשל חשאיות פעולותיה של "שייטת 13", הבסיס אינו פתוח למבקרים.

תל אביב (מפח"י)
מפח"י (מפקדת חיל הים), ממוקמת בקריה בתל אביב בסמוך למטה הכללי ומפקדות הזרועות השונות של צה"ל. תפקידה של מפח"י לנהל את החיל, לקבוע מדיניות ובניית הכוח הימי והפעלתו. במפח"י מצויים חדרי השליטה, מרכזי הקשר, יחידת תכנון מבצעים, מודיעין, כח אדם ולוגיסטיקה.

בסיס אשדוד
בסיס אשדוד ממונה על חלקה הדרומי של זירת ים תיכון ועוסק בעיקר בבט"ש. ייעודו, לפעול בים ומהים לשמירת שלמותה וריבונותה של מדינת ישראל ולהגן על האינטרסים החיוניים בים, בזירת אשדוד. תפקידיו- אבטחת ריבונות המדינה בזירת אשדוד, ולמנוע פיגוע/תקיפה בים ומהים, יישום הסכמים מדיניים במסגרת תהליך השלום במרחב הים של רצועת עזה, להוות בסיס אם לכלי שייט ויחידות ח"י בשגרה ובחרום, ועוד.


בסיס אילת
בסיס חיל הים באילת קיים משנת 1951. הבסיס משמש כמפקדת זירת ים-סוף החל משנת 1980 עם גמר פינוי כוחות חיל הים משארם במסגרת הסכמי השלום עם מצרים. עם השנים השתרש השם זירת ים-סוף (זי"ס) בתודעה החיילית והצה"לית והוא הפך להיות שם נרדף לבסיס חיל הים באילת. זירת ים-סוף הינה אחת משלוש זירות הפעולה של חיל הים. משימתה העיקרית של זרוע הים באילת הינה לשמור על השקט הביטחוני של אילת. בעבר אזור זה היה אזור מפגש בין ארבע מדינות עימות: ישראל, מצרים, ירדן וסעודיה. קירבתם של כל המתקנים האסטרטגים והתיירותיים לקו החוף והעדר כיסוי מודיעיני מושלם. שחיה, חתירה או כל דרך אחרת לחציית הגבול הינה פשוטה יחסית ומחייבת מערך רגיש, ערני ודרוך לכוונות מסוג זה. זירת הפעולה של חיל הים באזור מתמקדת במפרץ אילת, מפרץ סואץ ובחלקו הצפוני של הים האדום.

בסיס ציוד ותובלה
בסיס בצ"ת הינו הבסיס הלוגיסטי של חיל הים, תפקידו לספק את כל הצרכים הלוגיסטיים של היחידות השונות בחיל. ערכי הבסיס הם מקצועיות, מוכוונות לקוח, מיצוי וטיפוח משאבי אנוש, חדשנות, גאוות יחידה ותרומה לקהילה. כל תהליכי העבודה בבסיס מבוססים על מערכות מחשוב ומידע מהמתקדמות בעולם, אשר זוכות להערכה רבה בצה"ל ובתעשייה. ייעוד הבסיס: רכש, אספקת ציוד וחומרים בזמינות ובאיכות הנדרשת לשמירת הסד"כ, לאחזקת כ"ש והפעלת מערכות קיימות, באופן שיבטיח מענה שוטף לצרכי החיל ולתפקוד מבצעי של כ"ש, הלוחמים ומתקני החוף.

מספנות חיל הים
מספנת חיל הים היא מופת לארגון המשלב חיילים קצינים ונגדים בשירות צבאי עם עובדים אזרחים. המספנה אחראית על ביצוע התקנות, תיקונים ושיפורים בכלי השייט, באמל"ח (אמצעי לחימה), במערך הגילוי החופי, במתקני החוף ובציוד הייעודי של החיל וכל זאת תוך הקפדה על אבטחת איכות, תמיכה, בקרה הנדסית וטכנית באיכות גבוהה ובעלות מינימאלית.


בסיס הדרכה
בסיס ההדרכה המרכזי של החיל, ממוקם בעיר חיפה. תפקידו להכשיר, להסמיך ולשפר את מיומנות הקצינים והחיילים, בראשית דרכם ולאורך כל שירותם הצבאי. בסיס ההדרכה מאכלס את בי"ס לקצינים, בי"ס לפיקוד ימי, בי"ס למקצועות הצוללות, בי"ס למקצועות הסט"ילים (ספינות טילים), סיו"ש (סיור ימי ושליטה), בי"ס טכני, פלגות מטה, כוח אדם, הדרכה, אג"ם, תחזוקה ועוד. החיילים שוהים בבסיס בין שבעה שבועות ועד עשרים חודשים בהתאם לקורס וההכשרה הייעודית.
חיל הים מכיל מספר יחידות מרתקות -

שייטת 13
הקומנדו הימי של צה"ל. אחת מיחידות העילית של צה"ל, אחת מהיחידות הימיות הטובות בעולם, שיחידות רבות וטובות מרחבי העולם- באות אליה על מנת ללמוד.

שייטת 7
שייטת הצוללות של חיל הים, היא אחת מהיחידות המושקעות ביותר בצה"ל. הצוללות החדשות בצה"ל, הן כלי המלחמה היקר ביותר בכל צבא ההגנה לישראל. מדובר במכונות מלחמה אימתניות, בתנאי ת"ש ותנאים כלליים מעולים, ובעיקר- בפעילות מבצעית מרתקת במעמקי הים- במקומות שונים ומשונים. מדובר בשירות מרתק עם חבר'ה מצוינים.


סטי"לים
(ספינות טילים). מדובר בכוח התקיפה העיקרי של חיל הים. מדובר על מכונת מלחמה בעלת חימוש מגוון וכן טילים- ומכאן שמה. שייטת 3, שייטת ספינות הסטי"ל של חיל הים משמשות להגנת על המרחב הטריטוריאלי הימי של מדינת ישראל, לפעילות בט"ש ולסיורים, ובעת הצורך- ככלי הגנה ותקיפה בים וביבשה.

יחידת הילת"מ
היחידה למשימות תת מימיות של חיל הים.

יחידת יב"ן
היחידה לביטחון נמלים של חיל הים. יעוד היחידה: הגנה על הנמלים האזרחיים והצבאיים במדינת ישראל. ישנם דרכים רבות לפגיעה בנמלים ובאוניות- גורמי פח"ע (פעילות חבלנית עוינת) בנמלים, מיקוש, ועוד. יחידה זו אחראית על ביטחונם- על כל המשתמע מכך.
.

הוסיפו תגובה
   
  שם מלא
  כותרת
 
    תוכן

   
מזי חיון 19-04-2016 10:04:06
אני יוצאת חיל הים, והבקשה שלי היא שביתי גם תשרת בחיל הים , מה הפרוצדורה לקבלה ???
yehida_yael 16-04-2016 11:11:41
שלום ירדן,
לא ניתן לפרט באיזה בסיסים ניתן לשרת. השיבוץ הוא בבסיסי חיל הים ברחבי הארץ.
ירדן-חוקרת מודיעין ימי 09-04-2016 20:35:37
אהלן, התקבלתי לתפקיד חוקרת מודיעין ימי. עכשיו השאלה שלי היא האם אני יכולה לשרת בבסיס עתלית? יש לי פרוטקציות פה ושם כך שזו לא בעיה, אבל האם חוקרות מודיעין בכלל מגיעות לבסיס הזה? תודה:)
yehida_yael 26-03-2016 16:14:51
שלום אנה,
האם לא קיבלת את התפקיד במנילה?
אנה  - חוקרת מודיעין ימי 20-03-2016 10:13:54
שלום יש לי קב"א 53 דפ"ר 60 מתגייסת ב4 בדצמבר 2016 ואני מעוניינת בתפקיד של חוקרת מודיעין ימי שלחתי טופס בקשה בפקס ובמייל. אוכל עדיין לקבל זימונים? כי לא ענו לי שם שקיבלו את מה ששלחתי
תודה
yehida_yael 02-03-2016 16:43:06
שלום רותם,
מה תאריך הגיוס שלך?
רותם 01-03-2016 14:48:05
יש עדיין אפשרות להתקבל לסטי"לים / דבורים?
מירית פרנקל  - החניכים 14 אשדוד 29-02-2016 15:01:26
שלום רב,
שמי מירית ואני מנהלת משאבי אנוש בחברת טקסיין, חברה יצרנית בינלאומית באשדוד. ברצוני לשלב חיליים/חילות משוחררים בחברה בעבודה מעודפת. סביבה צעירה ועבודה באוירה נעימה. אשמח ליצירת קשר עם הגורמים הרלוונטים.
mirit@vistasign.com
08-6111041
תודה רבה
yehida_yael 23-02-2016 16:12:09
שלום נריה,
באפשרותך לערער, אבל סיכוי נמוך שיקבלו את הערעור.
yehida_yael 23-02-2016 16:11:45
שלום סיון,
רשימת בסיסי חיל הים מופיעה באתר חיל הים.
סיון  - תפקיד בקש"ית 23-02-2016 13:22:34
אשמח לדעת בבקשה איזה בסיסים הם בסיסים סגורים ומה היציאות שלהם. (מעוניינת לשרת בבסיס סגור)
אריאל753 23-02-2016 09:44:15
תודה רבה על העזרה :)
נריה 22-02-2016 20:07:55
לא עברתי גיבוש צוללות ,קבא 54 דפר 130 פרופיל 82 אני מאוד מעונין בשרות בצוללות אם ניתן לערער?
תודה לתשובתכם
yehida_yael 22-02-2016 16:50:32
שלום אריאל,
רק גיבוש יש צורך לעבור. אם הודיעו לך שעברת את הגיבוש אז זה סופי.
אריאל ינקילביץ'  - סטי"לים 22-02-2016 10:22:22
אני עברתי את בגיבוש של לוחם ימי שהיה ב 16.12.15 ושינו לי את התאריך גיוס ל 14 לאפריל 2016 אז אני התקבלתי לסטילים או דבורים בדוק? כאילו זה סגור או שיש עוד משהו שאני צריך לעבור ?
יעקב  - המספר של הוא מינוס 1 21-02-2016 16:54:33
האם יקבלו אותי ליחידת סנפיר ?
yehida_yael 18-02-2016 17:03:44
שלום אלון,
לא תוכל להגיע לסנפיר עם מספר כזה.
אלון בר-דין 16-02-2016 22:22:11
המספר שלי הוא מינוס 4
yehida_yael 16-02-2016 16:36:46
שלום אלון,
מה המס' שלך במשקפיים?
אלון בר-דין 16-02-2016 16:24:00
ואם יש לי פרופיל 82 על הורדת משקפיים אוכל ללכת לסנפיר?

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."

 

מדריכים


Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 420

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724
תמונה
צו ראשון
תמונה
כל מה שרציתם לדעת על גימלים !
תמונה
רשימת ציוד לטירונות קרבית
תמונה
כושר לחימה אולטימטיבי
תמונה
מדריך למתגייס לסיירות
כניסה לאגף    
 


כל הזכויות שמורות לאתר יחידה - אתר יחידות צה"ל © 2004 - 2015 (האתר הינו אתר פרטי ואינו אתר רשמי צה"לי) פרסום באתר | אודות אתר יחידה | צור קשר | מפת האתר