חיפוש

יצאתם לאזרחות? מעולה! מעכשיו אתם צריכים לדאוג לרכב משלכם

השתחררתם מהצבא? מזל טוב, עכשיו יש לכם רכב משלכם ואתם צריכים לדאוג לו ולתחזק אותו. קבלו את כל הטיפים שיסייעו לכם לדאוג לרכב שלכם בעצמכם, ללא תלות באף אחד אחר.

עושים טסט לרכב

אחת לשנה אתם צריכים לעשות לרכב שלכם טסט. מדובר בבדיקה כללית של הרכב במכון מורשה שבמהלכה הבודק יבחן את כל המערכות השונות של הרכב ואת רמת התפקוד שלהן. על מנת לגשת לטסט אתם צריכים לשלם אגרת טסט ולהגיע עם טופס התשלום לבדיקה. במידה והבודק יגלה שיש תקלה ברכב או שחסר לכם איזה שהוא פריט חובה, הוא ייתן לכם ארכה של שבועיים על מנת לתקן את הליקויים. אגב, כאן תוכלו למצוא דגשים שיעזרו לכם לצלוח את הטסט לרכב, מומלץ לקרוא אותם רגע לפני שיוצאים לבדיקה כדי לעבור אותה בשלום.

עושים ביטוח חובה ומקיף

לפני שאתם ממהרים לעלות על הרכב אתם צריכים לבטח אותו. יש כמה סוגים של ביטוחים, כמו ביטוח חובה, ביטוח מקיף וביטוח צד ג'. אתם חייבים בחוק לבטח את הרכב שלכם בביטוח חובה ויחד עם זאת אנחנו ממליצים לכם לבטח אותו גם בביטוח צד ג', שזה ביטוח שיכסה אתכם בגין פגיעות בנהגים או ברכבים אחרים. זכרו, אתם נהגים חדשים ועדיין אין לכם מספיק ניסיון על הכביש, כך שזה לא הזמן לחסוך.

 

 

לומדים לבדוק שמן

יש שתי בדיקות שאתם פשוט חייבים ללמוד לעשות בעצמכם, אלא אם כן אתם רוצים להיות תלויים באחרים. בדיקת שמן היא בדיקה חשובה מאוד, מפני שאם יחסר לכם שמן במנוע זה פשוט עלול לקצר את אורך החיים שלו ולגרום לתקלות לא רצויות. פתחו את מכסה המנוע, בדרך כלל מצד ימין תוכלו לראות את הידית של המדיד מבצבצת. אם תשלפו אותה החוצה תוכלו לראות שבקצה שלה יש סרגל מדידה לכמות השמן במנוע וכך תדעו אם חסר שמן.

לומדים לתפעל תקלות בסיסיות

כשאתם עולים על הכביש עליכם לדעת שיש לא מעט תקלות שעלולות להתרחש בדרך ואתם חייבים לדעת לתפעל אותן, לפחות בצורה בסיסית. בכל רכב יש לוח שעונים ובו יש נורות אזהרה שונות ואם הן נדלקות אתם צריכים לתת את מירב תשומת הלב על כך. לדוגמא, אם נורת השמש שלכם נדלקת, זה אומר שחסר לכם שמן במנוע. הנורה הזו נראית כמו כד עם טיפות של שמן זולגות ממנו.

בנוסף, אם נורת הדלק נדלקת לכם, אתם חייבים לגשת כמה שיותר מהר לתחנת הדלק כדי שלא תתקעו בדרך. הנורה הזו נראית בדרך כלל כמו משאבת דלק, דומה מאוד לזו שיש בתחנה. לא משנה איזו נורה נדלקת לכם במהלך הנסיעה, במידה ואתם רואים נורה עם סימן קריאה אנחנו ממליצים לכם לא להמשיך בנסיעה ולגשת למוסך הקרוב על מנת לבדוק את העניין.

יש מקרים שבהם תצטרכו להתמודד עם פנצ'ר בצמיג. אז אם אתם מרגישים שיש לכם פנצ'ר, עצרו בצד ולבשו את האפוד הזוהר כדי שכל הנהגים יראו אתכם. לאחר מכן, אם אתם יודעים להחליף צמיד באמצעות הג'ק שיש לכם ברכב, מה טוב. במידה ולא, מומלץ מאוד ליצור קשר כמה שיותר מהר עם אחר משירותי הדרך, כמו שגרירי למשל, על מנת שיגיעו אליכם ויחליפו את הצמיג כמה שיותר מהר.

לסיכום

אם יצאתם לאזרחות ואתם צריכים לדאוג לרכב משלכם, אנחנו ממליצים לכם ליישם את הטיפים שהצגנו במאמר זה, רק כך תוכלו להיות בטוחים ורגועים.

מאמרים נוספים

שבועת האמונים בצה"ל

נגישות