חיפוש

סוגרים שבת בסיס? כך תעבירו אותה כמו שצריך

כל חייל נאלץ בשלב כזה או אחר לסגור שבת בבסיס. בין אם אתם בטירונות או בשירות הסדיר, אין ספק כי להישאר בבסיס למשך כל הסופ"ש מהווה מצד אחד אתגר בשל הגעגועים לבני המשפחה והחברים אך מאידך מהווה הזדמנות מצוינת לנצל את השבת לטובת מגוון רחב של פעילויות. בשביל להעביר את השבת הזו כמו שצריך, להלן מספר הצעות לשבת צבאית מהנה:

 

הקרנת סרט לכל המחלקה

בשביל ליצור תמהיל גיבוש מוצלח ובלתי נשכח, מומלץ לבצע הקרנה של סרט לכל המחלקה באוויר הפתוח או באחד מחדרי הישיבות, כך שכמה שיותר חיילים ומפקדים יוכלו לקחת חלק. מאחר וחלק מהחיילים שומרים שבת, תוכלו לבדוק את זמן כניסת השבת לפי מקום הבסיס באתר כיפה ובכך לתכנן את הקרנת הסרט לפני כניסת השבת או מיד לאחריה.

 

יצירת לוח השראה

בניית לוח השראה עם משפטים שמעוררים בכם מוטיבציה כמו גם מקומות שבהם תרצו לבקר יכולה להתבצע במסגרת סגירת שבת בבסיס, כל זאת באמצעות לוח שעם ונעצים. כל מה שצריך לעשות הוא לקחת מגזינים או להדפיס ישירות מהרשתות החברתיות תמונות שמעוררות בכם השראה, ובכך ליצור לוח שגם יחזק אתכם מנטלית אבל גם יציג בצורה מובהקת את התוכניות שלכם לאחר סיום השירות הצבאי. בשביל לשדרג את הלוח הוסיפו גם את מספר הימים שנותרו לכם לשירות, מתוך מטרה להיעזר בלוח שאותו יצרתם בשיטת DIY  לחלק בלתי נפרד מהשירות הצבאי.

 

קריאת ספר

שבת מהווה הזדמנות מצוינת להיכנס לתוך עולם מרתק שגם מפתח את הדמיון וגם מאפשר לכם להשקיט את צרות השירות דרך קריאה של ספרים. בשנים האחרונות ניתן להבחין בטרנד שבמסגרתו יותר ויותר חיילים כמו גם צעירים קוראים ספרים דיגיטליים דרך הטאבלט או מכשיר הסלולר, כאשר ניתן להוריד את הספר בפרק זמן של מספר שניות ובהתאם לכך ליצור חווית קריאה בין שמירות, תורניות ועוד.

 

סוגרים שבת בסיס? כך תעבירו אותה כמו שצריך - כפול

 

פעילות ספורטיבית משותפת

במידה ומזג האוויר מאפשר לכם, צאו ביחד עם החברים שלכם ליחידה לפעילות ספורטיבית כמו הליכה, ריצה או שילוב של אימוני כוח. בשביל לשדרג את חווית האימון, מומלץ להאזין לרדיו בישראל שמציע מגוון עצום של תחנות רדיו מכל הסוגים – החל ממוזיקת פופ מקפיצה ועד מוזיקה ישראלית. פעילות ספורטיבית בחסות השבת היא הזדמנות לא רק ליצור קשרים חברתיים אלא גם לשמור על הכושר, בין אם אתם עתידים להתאמן באוויר הפתוח או בחדר הכושר של הבסיס.

 

משחקי קופסה

בחסות הקורונה נרשם זינוק של עשרות אחוזים בהזמנה של משחקי קופסה המתאימים לכל הגילאים – החל ממונופול ועד המשחק יניב. במקום לשרוף את הזמן בצפייה בטלוויזיה או בשיחות עם חברים, אפשר ואף רצוי להזמין לבסיס או להכין בעצמכם משחקי חברה שיגבשו בין החבר'ה ואף ייצרו תחרות בריאה, כל זאת במסגרת של שהות בבסיס במסגרת סוף השבוע והשהות המשותפת.

 

לסיכום

סגירת שבת בבסיס אומנם עלולה להוביל לתחושה של קושי וגעגועים לבית, אולם ניתן בהחלט לנצל את השבת הזו לטובת יצירה של תמהיל חברתי, ספורטיבי ואפילו מוזיקלי, כל זאת באמצעות שימוש בטיפים אותם הצגנו לכם. אל תחששו לצאת מהקופסה ולחשוב על פעילויות שיכולות לגבש ביניכם לבין החיילים והמפקדים שמשרתים, כחלק מהבנה כי מדובר במצב זמני ובקרוב גם אתם תעזבו את שורות צה"ל אך תישארו עם זיכרונות מתוקים, כחלק מיצירה של חוויות בלתי נשכחות במסגרת שהייה בבסיס בזמן השבת, כפי שכל חייל נדרש לבצע במסגרת השירות הצבאי.

מאמרים נוספים

שבועת האמונים בצה"ל

נגישות