חיפוש

קיבלתם אופנוע מתנת שחרור? תתחדשו! חשוב לעשות ביטוח חובה

זו הייתה תקופה משמעותית, ארוכה וייחודית. תקופה שבה נתתם מעצמכם, למדתם מהי חברות, כיצד אתם מתמודדים עם קשיים ואיזו מדינה מיוחדת יש לנו. עם זאת, עתה התקופה הגיעה לקיצה ופרק חדש עומד על הפרק. מכאן שאם זכיתם להתחיל את הפרק החדש עם מתנה שחלמתם עליה כבר זמן רב, חשוב להבין שממש כפי שבצבא יש כללים שאין לעבור עליהם, כך בדיוק גם באזרחות, ועל כן לצד העובדה המדהימה שמחכה לכם אופנוע משלכם בחנייה, יש לעצור ולוודא שגם קיים ברקע ביטוח חובה. אז מדוע ביטוח חובה הוא אכן חובה, מה הוא בדיוק מכסה ומדוע אתם ממש לא רוצים לעקם את החוקים? לרשותכם מספר דגשים חשובים!

למה צריך לעשות ביטוח חובה לאופנוע?

ראשית נציין שאין לטעות. ביטוח חובה אכן חייבים לעשות, נתון זה אינו נתון לשיקולכם. מכאן שאל תנסו לבדוק אם ניתן לרכוש במקום ביטוח חובה ביטוח מקיף ואל תוותרו על כך ובו זמנית תקוו שהכול יסתדר מעצמו. מדוע? בשל 2 סיבות עיקריות: ראשית כיוון שתאונות קורות, ובטח כאשר מדובר ברכיבה על אופנוע. תאונה על אופנוע מובילה לנזק יותר משמעותי, פשוט כי אין כל הפרדה – הרבה יותר חשופים ומכאן שגם יותר פגיעים. שנית, מבחינה משפטית חשופים בפני סנקציות מאוד משמעותיות. מכאן עוד לפני שרוכשים קסדה ולבוש מקצועי, יש לרכוש ביטוח חובה, וכן תדעו כי ביטוח אופנועים אפשר לעשות אצל אודי דגן. מדובר בבחירה נוחה, אמינה וכלכלית, וזאת כי מדובר בחברה מנוסה וידועה שעובדת מול שורה ארוכה של חברות ביטוח מובילות, כך שזוכים למצוא את האופציה הכי כלכלית עבורכם, ועוד באופן מקוון.

הסנקציות שמחכות לנהגים חסרי ביטוח חובה

ציינו שרכיבה על אופנוע ללא ביטוח חובה חושפת בפני סנקציות מאוד משמעותיות, ופה אנחנו מבקשים לפרט. ובכן אם יעצור אותכם שוטר לבדיקה שגרתית ויגלה שאין ברשותכם ביטוח חובה, אתם צרכים לצפות לסנקציות הבאות: קנס כספי משמעותי, ואם מדובר במקרה שחוזר על עצמו, גם ניתן לאבד את הרישיון ואפילו לקבל 3 חודשי מאסר בפועל. כמו כן, ראוי לדעת שכשמדובר בנהגים צעירים וחדשים עשויים להידרש לעבור מחדש את בחינת התאוריה ואת מבחן הנהיגה המעשי – רחוק מלהיות תענוג. כאן נחדד שאם עוברים תאונת אופנוע ללא ביטוח חובה, עשויים להתגלגל להוצאה אדירה, וזאת כי נדרשים לשלם מהכיס הפרטי (ללא כל סיוע) על מגוון טיפולים רפואיים.

 

 

מה ביטוח חובה בדיוק מכסה?

אז לאחר שהבנו שאין ברירה, אלא לעשות ביטוח חובה, רק נותר להבין מה הביטוח כולל. ובכן ביטוח חובה מתייחס לכל הוצאה שנוגעת לגוף. בין אם מדובר בתאונה שנגרמה לכם, לרוכב שהרכבתם מאחוריכם, או להולך רגל/רוכב אחר שנפגע בשל התאונה. כאן ניתן למצוא מגוון הבדלים בין הפוליסות השונות, אך באופן כללי הביטוח מכסה הוצאות שנוגעות לאשפוז, טיפול מיוחד, פינוי, תרופות, שיקום ואף קיים נדבך חשוב נוסף. בין היתר ביטוח חובה מכסה אובדן כושר עבודה.

מתקשים למצוא ביטוח? הכירו את הפול!

לא מעט נהגי אופנועים צעירים מתקשים למצוא חברת ביטוח שתבטח אותם, וזאת כי חברות הביטוח מבינות שמדובר בקהל יעד שמועד לפורענות – שעתיד לעשות יותר תאונות. מכאן שאם אכן ביררתם ולא מצאתם חברת ביטוח שבאה לקראתכם, יש להכיר את הפתרון עבור נהגים "מסורבי ביטוח", יש להכיר את "הפול". במה מדובר? בתאגיד ביטוח ממשלתי שמאפשר לכולם לעשות ביטוח, אם כי לרוב לצד מחיר מעט יותר יקר. שורה תחתונה? ביטח חובה חשוב ואינו נתון לבחירה!

מאמרים נוספים

שבועת האמונים בצה"ל

נגישות