חיפוש

מתקרבים לשחרור? כל מה שצריך לדעת על עבודה מועדפת

יום השחרור מתקרב ואתם כמו לא מעט חיילים מתחילים לחשוב על העתיד. אחת ההטבות המשמעותיות שהמדינה מעניקה בעבור חיילים משוחררים היא האפשרות לעבוד בעבודה מועדפת אשר מקנה הטבות משמעותיות בעבור חיילים כמו גם חיילות. למעשה, הנושא של עבודה מועדפת מעוגן על ידי הביטוח לאומי במסגרת של סעיף 174. במסגרת החוק נדרש לעבוד בעבודה אשר הוכרה כמועדפת על ידי הביטוח הלאומי למשך תקופה של שישה חודשים רצופים או לא רצופים בפרק זמן של 24 חודשים מיום השחרור, ובסיום התקופה לקבל מענק כספי. איך תוכלו למצוא עבודה מעודפת? ובכן, זה הזמן להכיר את אתר סחבק.

עבודה מועדפת – כך תוכלו למצוא עבודה אונליין

עבודה מועדפת או בשמה הרמי "עבודה נדרשת" מיועדת בעבור חיילים הנמצאים עד שנתיים מיום השחרור, שיכולים לעבוד באחד מהתחומים הבאים – חקלאות, סיעוד, בנייה, תחנות דלק, מלונאות וכן תעשייה.  שימו לב כי העבודה לא חייבת להיות בשכר מינימום, ועדות לכך ניתן למצוא בהטבות כמו גם משכורות נאות שאותם מעניקים מעסיקים בתחומים הללו.  היתרון הבולט הוא מענק על סך 9,500 ₪. על מנת לקבל את המענק נדרש לפחות 150 ימי עבודה וצריך לקבל בין 5-12 תלושי משכורת. החדשות הטובות הן שכיום תוכלו למצוא משרות לעבודה מועדפת דרך אתר סחבק עוד בזמן השירות הצבאי, וזאת מתוך מטרה להתחיל ולהתכונן לקראת הפרק הבא והמרגש בחייכם – כאזרחים.

בעבור צעירים שהשתחררו מהצבא, שילוב במסגרת של עבודה המוגדרת כמועדפת היא בעלת השפעה חיובית לא רק על חשבון הבנק אלא גם יכולה להתאים מאוד לסגנון החיים של צעירים אחרי צבא, הן בשל שעות עבודה גמישות והן בשל עבודה דינאמית המתבצעת במסגרת של סביבה צעירה. אתר סחבק מהווה פלטפורמה אינטרנטית נהדרת אשר תאפשר לכם עוד בזמן השירות הצבאי לחפש עבודה, להתקבל ובכך לקצר זמן יקר לטובת תהליך של איתור עבודה.

 

 

משתחררים בקרוב? זה מה שחשוב לדעת

ככל שתאריך השחרור מתקרב כך באופן טבעי עולות יותר ויותר מחשבות לגבי היום שאחרי. היכולת שלכם להתקבל לעבודה מועדפת הוא בעל משמעות גם בזכות המענק אותו אתם מקבלים, בנוסף לפיקדון כספי שאותו אתם מקבלים מהצבא ובו תוכלו להשתמש לטובת הגשמת החלומות שלכם, כמו למשל תשלום ללימודים באקדמיה. שימו לב כי לא כל עבודה מוגדרת כעבודה מועדפת ועל כן באתר סחבק תוכלו לראות מראש האם מדובר בעבודה מועדפת לצד אפשרות לצמצם את טווח האפשרויות כך שיתאימו לכם מבחינת קרבה למקום המגורים וכן תחומים שמענייניים אתכם. למעשה, שילוב של עבודה מועדפת מהווה הזמנות מעולה בעבורכם להתחיל בצעדים ראשונים בקריירה, בייחוד אם אתם משתלבים בצוות המלון. על כן, העדיפו להתחיל בחיפוש כבר עכשיו ולא לחכות לדקה ה-90, כל זאת מתוך מטרה לנצל לסיים את פרק הזמן הקבוע ולאחר מכן לקבל את המענק שבו תוכלו להשתמש לטובת מגוון רחב של צרכים.

פותחים דף חדש בקריירה

אתר סחבק חרט על דגלו לספק צעיר מעל גיל 18 ועד גיל 25 את האפשרות לאתר עבודה בקלות, ומבלי לצאת מהבית. בשביל לפתוח בדף מרגש ובעל פוטנציאל לעתיד המקצועי שלכם, זה הזמן להיכנס לאתר, לבחון את האפשרויות ובהתאם לכך להוביל להתחלת תהליך ההשמה אשר מאפשר להשתלב בשוק העבודה ואף לנצל את ההטבות מטעם הביטוח הלאומי בדמות קבלת מענק, בתום התקופה אבל גם להמשיך בעבודה גם בגילאים בוגרים יותר, כחלק מניצול הזדמנויות שיובילו אתכם לקידום אישי ומקצועי, מיד לאחר סיום הפרק הצבאי.

לסיכום

אם אתם מתכוננים לקראת השחרור בקרוב, עכשיו זה הזמן להיכנס לאתר סחבק ולאתר עבודה שעומדת בקריטריונים שאותו קבע הביטוח הלאומי. בכך, ניתן יהיה להשתלב בשוק התעסוקה מיד לאחר השחרור, להשלים את פרק הזמן ולקבל מענה בגובה של אלפי שקלים שנכנס ישירות לחשבון הבנק.

מאמרים נוספים

שבועת האמונים בצה"ל

נגישות