חיפוש

פיקדון צבאי: מה אפשר לעשות עם הכסף – ולהפיק ממנו את המיטב?

כל חייל משוחרר מצה"ל זכאי לקבל את כספי הפיקדון הצבאי אותו מעביר האגף לחיילים משוחררים במשרד הביטחון. מדובר בסכום כסף משמעותי שאינו מועבר לחשבון הבנק שלכם כחיילים משוחררים, אלא נשמר בפיקדון נעול על שמה של מדינת ישראל. את הכסף ניתן לקבל בחמש השנים הראשונות לאחר תום השירות הצבאי, כאשר לאחר חמש שנים ניתן יהיה לממש את הסכום שהופקד לכל מטרה. בשביל למשוך את הכספים כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לשלוח פנייה מקוונת, וזאת במקום  להגיע באופן פיזי לסניפי הבנק לטובת משיכה של הכספים.

כיצד נקבע גובה הפיקדון?

סכום הפיקדון הצבאי אינו קבוע לכלל חיילי צה"ל אלא נקבע בהתאם לסוג השירות ואורך השירות. בנוסף, חיילים ששירתו ביחידות קרביות כמו גם חיילים בודדים זכאים לקבל הטבות משמעותיות בדמות תוספת תשלום לגובה הפיקדון. בשביל לדעת מהו הפיקדון אותו תקבלו לאחר השחרור זה הזמן להיעזר במחשבון דיגיטלי המוצג באזור האישי שלכם באתר של הקרן לחיילים משוררים. שימו לב כי בכל שנה שאתם לא ממשים את כספי הפיקדון (כאמור פרק זמן של חמש שנים) תקבלו עדכון על היתרה שנותרה לכם דרך הודעת אסמס המתקבלת דרך האגף אחת לשנה, ונועדה לסייע לכם להבין מהו הסכום שנותר לכם בפיקדון הסגור על שמה של המדינה.

פיקדון צבאי: מה אפשר לעשות עם הכסף - ולהפיק ממנו את המיטב?

שחרור של כספי הפיקדון לאחר כ 14 יום – באילו תנאים?

אם אתם רוצים להשתמש בכספים כבר עכשיו, ניתן לקבל אותם לחשבון הבנק בפרק זמן של 14 יום במידה ואתם בוחרים להתחיל ללימודים אקדמאיים, הכשרה מקצועית המוכרת ע"י משרד העבודה והרווחה, הקמת עסק עצמאי, רכישת דירה, לימודי נהיגה או הקמת עסק עצמאי. אם עד לפני מספר שנים נדרש היה לפנות לקרן ליחידה לחיילים משוחררים באמצעות פקס או טלפון, כיום אפשר למשוך את הכספים בפרק זמן קצר וזאת ע"י הגשת בקשה באזור האישי שלכם באתר של הקרן.

מימוש הכספים לטובת יצירת מינוף עסקי

בשנים האחרונות ניתן להבחין במגמה אשר במסגרתה יותר ויותר חיילים משוחררים בוחרים לממש את כספי הפיקדון לטובת יצירת מינוף עסקי בדמות פתיחת עסק. אם גם אתם רוצים להגשים חלום ולפתוח עסק, רצוי לבצע את התהליך בליווי מקצועי מטעם ארגונים אשר תומכים בעסקים קטנים ובינונים ובפרט בחיילים, כל זאת מתוך מטרה לנצל את הכספים בצורה מיטבית. בנוסף, בתום חמש השנים תוכלו  לממש את הכספים לכל מטרה אולם חשבו היטב לפני שאתם מושכים את הכסף – כך שתוכלו לנצל את ההטבה שניתנה לכם בגין השירות הצבאי לטובת פתיחה של דף חדש בעסקים, לימודים או אפילו בחייכם הפרטיים מאחר וכאמור ניתן לנצל את הכספים ובהתאם לכך להפיק ממנו את המיטב בתור חיילים משוחררים.

מאמרים נוספים

שבועת האמונים בצה"ל

נגישות