חיפוש

הצרת מדים: כך תראו טוב יותר במדי צה"ל

אחד מהאלמנטים המזוהים ביותר עם הצבא הם כמובן המדים. מאחר וצה"ל הוא גוף עצום, ענף הלוגיסטיקה אינו מתחשב במידות הגוף של המתגייסים החדשים כמו גם הותיקים ועל כן מציע מדים אחידים שלא פעם גדולים במידה אחת ואפילו בכמה מידות ממידות הגוף הרגילות. המידות של המדים מצוינות לא ע"י מספרים או אותיות באנגלית, אלא ע"י סימון בעברית – ג', ק' וב'. מאחר ולובשים את המדים לכל אורך השהות במסגרת הצבאית וגם בחזרה הביתה, ישנה חשיבות עצומה לנראות כמו גם לביטחון והדימוי העצמי, רבים מבקשים לבצע הצרה של המדים באמצעות מתפרה מקצועית. הצרה זו צריכה להתבצע ע"י מתפרה מקצועית ובעלת ניסיון אשר מקפידה על תהליך של הצרה המבצע בהתאם לפקודות מטכ"ל, וזאת בשל העובדה כי הצרה של מדים צריכה להתבצע באופן מדויק וע"פ הוראות ברורות.

הצרת מדים: כך תראו טוב יותר במדי צה"ל

כמה עולה להצר מדים?

כאשר אנו מתייחסים לנושא של הצרת המדים, הכוונה היא למכנס הצבאי כמו גם לחולצה. הצרה של חולצה תעלה בין 40-80 ₪ כאשר חשוב לקחת בחשבון כי יידרש תשלום נוסף בעבור יצירה של מכפלת למכנס. הצרה של חולצה תעלה כ 30-70 ₪. לפני שאתם מחליטים לבצע את התהליך רצוי לבחון מראש את לוח הזמנים של המתפרה, וזאת מתוך מטרה להימנע ממצב שבו אתם צריכים לחזור לצבא אולם המדים עדיין לא עברו את תהליך ההצרה מאחר וכחיילים חדשים אתם מקבלים רק סט אחד של מדי א'. באשר למדי ב', גם כאן טווח המחירים זהה אולם רצוי לבצע השוואת מחירים וכן לוודא כי המחיר אותם אתם מקבלים מגלם תיקונים שונים  – החל מהצרה ועד ביצוע של מכפלת לצד קיצור של החולצה.

הקפדה על פקודות הצבא

הרצון להיראות טוב במדי הצבא הוא רצון משותף הן לגברים והן לנשים. יחד עם זאת, בחלק מהמקרים ההצרה מתבצעת בצורה לא מקצועית אשר הופכת את המדים לצמודים מדי או כאלו שאינם עומדים בתקנים שקבע הצבא ע"פ סעיף 14. על כן, רצוי לקבל המלצות מחברים שכבר עברה את התהליך אצל מתפרה מקצועית וזאת מתוך מטרה להשקיע את הכסף בחוכמה כמו גם לקבל מענה בדמות ביצוע תיקונים, רגע לפני החזרה לבסיס. הקפידו לבקש כי לפני שאתם מקבלים את המדים הם יעברו תהליך של גיהוץ ובנוסף קחו בחשבון כי לא פעם עולים גם במשקל בזמן הצבא וכי המדים שיושבים בצורה צמודה עלולים להוביל לתחושה של אי נוחות. על כן, למרות הפיתוי להצר את המדים בצורה משמעותית כך שישבו בצורה צמודה על הגוף עדיף לעמוד בפקודות הצבא ולבצע את התהליך כמה ימים לפני החזרה לבסיס, כך שתוכלו לבצע את השינויים הנדרשים בהתאם לטעמכם האישי אך גם בהתאם לפקודות.

מאמרים נוספים

שבועת האמונים בצה"ל

נגישות