חיפוש

משתחררים – וטסים: היעדים הכי חמים לטיול אחרי צבא

הודו, תאילנד, דרום אמריקה ומדינות אירופה השונות הם רק חלק מהיעדים הקורצים עכשיו לצעירים ישראלים אחרי צבא. טיול אחרי צבא הוא משהו שגברים ונשים מישראל חולמים עליו כבר במהלך שרשרת החיול בבקו"ם. אז אחרי תקופה ארוכה של מגבלות קורונה שבהן הטיולים האלה בכלל לא היו רלוונטיים, חיילים משוחררים מוזמנים עכשיו למצוא את היעד שקורץ להם ולטוס לחוויה בלתי נשכחת. אז מה מחכה לכם בכל מדינה ואיך עושים את זה נכון? הנה המדריך המלא.

מה עושים לפני שטסים?

הכנות מקדימות הן חלק בלתי נפרד מהטיול שלכם אחרי הצבא. מבחינת ויזה למשל, תהיו חייבים לעשות זאת לפני הטיסה כי אחרת לא ייתנו לכם להיכנס למדינה. כאן החדשות הטובות הן שכיום ניתן להשלים את התהליך אונליין ובשעות שנוחות לכם. כל עוד יש לכם דרכון בתוקף ותדעו איך למלא במדויק את הטפסים והמסמכים, לא אמורה להיות בעיה להשלים את התהליך ולהיכנס אל מדינת היעד בראש שקט.

חוץ מזה, יש את ההיבט הכלכלי. עליכם לחשוב היטב מה התקציב שעומד לרשותכם ולתכנן סביבו את הטיול. התקציב כולל גם הוצאות ישירות על טיסות, בתי מלון ותחבורה, אבל גם הוצאות עקיפות על קניות, מחיה וכן הלאה. לכן, אפשר להיעזר בחברים וחברות שכבר ביקרו בחו"ל ולשמוע מהם מה פחות או יותר התקציב היומי הרלוונטי לכל יעד שבו אתם מתכננים לנחות.

איך בוחרים את היעד המתאים?

היעדים הכי חמים לטיול אחרי צבא הם אלו שנמצאים במקומות רחוקים כמו דרום אמריקה או המזרח. במזרח הרחוק למשל מאוד פופולארי לטייל בהודו, תאילנד, ויאטנם וסין ויש כאלה שמשלבים טיולי כוכב בין כמה יעדים שונים. לשם השוואה, בדרום אמריקה מטיילים בעיקר בארגנטינה או ברזיל אבל אפשר גם להגיע למרכז היבשת ולמדינות כמו קוסטה ריקה.

הדבר החשוב ביותר הוא לבחור יעד שמתאים לאופי הטיול שאותו אנחנו מעדיפים. במקביל, עלינו לבדוק מה התקופה הרלוונטית לטיול בכל מקום בעולם וכדאי להכין שיעורי בית מבחינת תנאי אקלים ומזג אוויר.

מהם היעדים האלטרנטיביים לטיול אחרי צבא?

רשימת המקומות שבהם חיילים וחיילות אחרי צבא אוהבים לטייל לא כוללת רק את האופציות המסורתיות, אלא גם כמה יעדים אלטרנטיביים. כאן למשל ניתן למצוא מדינות באירופה, שבדרך כלל נהוג לטוס אליהן לסוף שבוע או לכמה ימים ספורים – אבל הן יכולות להציע חוויה איכותית למטיילים צעירים שמגיעים להשתקע: החל מפורטוגל, דרך מדריד ועד יוון.

בנוסף, אי אפשר לדבר על יעדים לטיולים אחרי צבא בלי להזכיר את ארצות הברית. טיול מחוף לחוף בארצות הברית אמנם יהיה מעט יקר יותר לעומת האלטרנטיבות, אבל הוא מתאים למי שרוצים לראות מקרוב את התרבות המערבית ולשלב אטרקציות שאין באף מקום אחר בעולם.

כמה זמן נמשך הטיול?

משך הטיול הוא גורם מכריע בשאלה לאן לטוס. אמנם תמיד ניתן לקצר או להאריך את הטיול לפי החוויה עצמה ולפי התקציב, אך עדיף לדעת מראש פחות או יותר לכמה זמן מתכננים לעזוב את הארץ. באופן הזה, ניתן גם לתכנן את הטיול עצמו מבחינת יעדים ואטרקציות וגם לחשוב על המהלך הבא מבחינת לימודים ועבודה.

לסיכום

בחירת היעדים לטיול אחרי צבא היא חלק מהתהליך והיא לא פחות מרגשת מאריזת הציוד והכנת המזוודות. אם רוצים להשלים את התהליך במלואו וליהנות מהיתרונות של טיול כזה בגיל צעיר, כדאי לבחור היטב את היעד ולהביא בחשבון את ההבדלים בין המדינות.

מאמרים נוספים

שבועת האמונים בצה"ל

נגישות