חיפוש

נכנסים לשדה הקרב עם הגנה מלמעלה: ספרי תהילים

החיים של כולנו רצופים בלא מעט מכשולים ואתגרים. נכון, יש הרבה רגעי אושר, שמחה, הצלחה וחיבור לאנשים, אבל אין מה לעשות – קושי ואתגרים זה משהו שכל אחד מאיתנו צריך להתמודד איתו בשלב כזה או אחר, ויש כאלה שחווים את זה יותר מאחרים אפילו. בדיוק בגלל זה, לקראת מאבקים והתמודדות לא פשוטות בחיים, חשוב שיהיה לנו את ארגז הכלים השלם והטוב ביותר שנוכל לצאת איתו לדרך. זה אומר לאסוף ידע בקשר לאתגר שלנו, להתאמן ולעשות סימולציות, לשפר את אורח החיים שלנו ועוד. עם זאת, אין ספק כי ההתגייסות הרוחנית הנפשית משחקת תפקיד חשוב ביותר, וכאן אנחנו רוצים להציע לכם דרך מצוינת לחזק את הנפש והאמונה ברגעים הללו והיא קריאת פרקי תהילים. אז מהו בעצם ספר תהילים? מה כתוב בו? היכן אפשר לרכוש אותו ומהן הסגולות המיוחסות לקריאה? זה הזמן לענות על כל השאלות.

ספרים נגישים במחירים נוחים

אז עוד לפני שנדבר בכלל על מה זה ספר תהילים, מה כתוב בו ואיך הוא יכול לחזק את הרוח והנפש, צריך להבין כי מדובר על אחד הספרים הנפוצים והמוכרים בעולם היהודי, כזה שאפשר להשיג במחירים בהחלט נוחים ומתקבלים על הדעת. למעשה, מעניין לדעת שכיום ניתן לרכוש את הספרים הללו אונליין – מגוון ספרי תהילים תוכלו למצוא באוצר הספרים במהדורות משתנות, ואפילו סדרות של ספרים שניתן להזמין עד הבית במחירים מעולים.

על ספר תהילים

ספר תהילים הוא אחד מספרי המקרא אשר כלול בחלק של כתובים. על פי המסורת היהודית, הספר מיוחס לדוד המלך, כאשר ההסכמה הרווחת היא שהוא מספר על חייו ותולדותיו, ועבודת השם שלו בעיקר, ויש כאלו שאף מאמינים כי בעצמו כתב את הספר או לכל הפחות חלקים ממנו. שם הספר נובע מהמילה ״תהילה״, כלומר שירי הלל ודברי שבח לקדוש ברוך הוא.

 

חלוקה לפרקים וקריאה

ספר תהילים הוא למעשה קובץ של מזמורים, כאשר כל מזמור עומד בפני עצמו בתור יחידה אחת סגורה. כיום אין דרך אחת לקרוא את הספר – אפשר לקרוא אותו במהלך החודש או במהלך השנה ויש חלוקה ברורה של פרקים לכל יום ולכל חודש בשנה.

הסגולות של קריאת תהילים

על פי המסורת היהודית, היו הלוויים משוררים פרקי תהילים בבית המקדש בשעת עבודת הקורבנות, ומאז הפכה קריאה ושירה של תהילים לחלק בלתי נפרד מאורח החיים היהודי, בכל הדורות וכמעט בכל מקום בעולם.

על פי המסורת, קריאת תהילים היא שער ישיר לתפילה והתוועדות עם הקדוש ברוך. על כן מקובל לקרוא תהילים כסגולה להצלחה כלכלית, משפחתית וזוגית, לקראת מבחנים כלשהם ואתגרים בחיים, וגם במצבים לא נעימים חלילה כמו בקשת החלמה לאדם חולה או שעבר תאונה, עזרה כספית לנזקקים וכן הלאה.

לסיכום

קריאת תהילים היא פעולה פשוטה ומהירה שממלאה את הנפש בכוחות וחיבור לבורא. כיום ניתן להשיג את כל הספרים אונליין במשלוח מהיר עד הבית ובמחירים מעולים, ואין סיבה שלא לנסות ולהתמיד עם ההרגל הזה, לקראת כל קושי שהחיים מזמנים לנו.

מאמרים נוספים

שבועת האמונים בצה"ל

נגישות