חיפוש

צועדים לעבר היחידות המובחרות בצה"ל: איל, רפי ומשה אדרעי מעמותת אחינועם תומכים בבני העדה האתיופית עד לגיוס המיוחל

בשנים האחרונות נרשם זינוק במספר החיילים בני העדה האתיופית אשר מצליחים להשתלב במסגרות יוקרתיות בצבא. למעשה, השתלבות ביחידות המובחרות של צה"ל לא רק מספקת לצעירים הזדמנות ליצור שירות משמעותי ולהגן על המדינה אלא גם להשתלב ביחידות שהבוגרים שלהם משתלבים במקומות תעסוקה מבוקשים כמו גם יכולים לקבל שורה של הטבות במסגרת היותם חיילים קרביים, כמו למשל מלגות מלאות לטובת לימודים אקדמאיים.

עמותת אחינועם בראשותם של איל, משה ורפי אדרעי החליטה להרים את הכפפה ולספק לבני העדה הזדמנות שווה להתקבל לאותן יחידות, וזאת באמצעות ליווי אישי המתבצע החל מגיל התיכון. בשל כך, פיתחו בעמותה תוכנית יוצאת דופן המשלבת תמיכה, ליווי ועידוד למצוינות – גם כאשר תנאי הפתיחה מאתגרים. העמותה מצעידה את בני ובנות הנוער מהעדה האתיופית לכל אורך הדרך ועם שימת דגש על פיתוח של מנהיגות, כל זאת מתוך מטרה ליצור בעבורם מערך תמיכה שיניב בסופו של דבר יכולת להתקבל לתפקידים בכירים ומבוקשים ביחידות המובחרות של צה"ל.

אחוז הצלחה של מעל ל-95%

תוכנית הליווי לצעירים בני העדה האתיופית אותה הקימו האחים רפי, משה ואיל אדרעי מעמותת אחינועם מתמקדת בשיפור מיומנות בתחום המנהיגות, כושר גופני וכן יכולת להוביל, כחלק מהבנה כי אלו האלמנטים שיבטיחו כי בני ובנות הנוער יוכלו להשתלב וגם להתקבל ליחידות המובחרות. כידוע, מבחני הקבלה ליחידות הללו נחשבים לקשים מאוד ומאתגרים, בייחוד בעבור נוער שלא התכונן לכך מראש. לצד זה חשוב לציין כי מספר המקומות מוגבל, בייחוד כאשר מדובר ביחידות מבוקשות כמו שלדג, סיירת מטכ"ל והשייטת. עמותת אחינועם מתגאה בכך כי בזכות התוכנית הפרטנית המתבצעת החל מגיל 16 באזורי הפריפריה ואשר מיועדת לבני נוער מהעדה האתיופית הצליחו מעל ל-95% מהבוגרים להתקבל ליחידות הקרביות, כאשר העמותה מספקת לא רק את המעטפת המקצועית אלא גם ליווי אישי המתבצע גם לאחר תום השירות הצבאי. למעשה, במסגרת התוכנית המהפכנית מספקת העמותה תמיכה גם בעת הכניסה לאקדמיה באמצעות מלגות וכן ליווי המתבצע ע"י מתנדבים שמסייעים  לחיילים המשוחררים להגשים את עצמם ובכך ליצור מערך שמאפשר לבני העדה לקבל הזדמנות שווה, ללא הבדל של גזע.

צועדים לעבר היחידות המובחרות בצה"ל: איל, רפי ומשה אדרעי מעמותת אחינועם תומכים בבני העדה האתיופית עד לגיוס המיוחל

תמיכה מסיבית מצד הרשויות לטובת קידום בני נוער מהעדה האתיופית

לאור ההצלחה של הפרויקט של איל, משה ורפי אדרעי מעמותת אחינועם, החלו רשויות רבות ברחבי הארץ להתעניין בקידום התוכנית למען בני הנוער בני העדה האתיופית. עדות לכך ניתן למצוא בהצלחה של הפרויקט הן מבחינת שביעות הרצון של בני הנוער שמקבלים ליווי החל מגיל 16 אבל גם בעקבות מערך של חלוקת מלגות בשווי של אלפי שקלים, בהם הם יכולים להשתמש לטובת קבלה לאוניברסיטה ובהתאם לכך להשתלב במקומות תעסוקה מבוקשים, כמו בשוק ההייטק. זה לא סוד שבוגרי היחידות הקרביות בצה"ל זוכים להערכה וכבוד אך גם מבוקשים מאוד בשוק התעסוקה, בשל הכישורים והמיומנות אותם הם מקבלים במסגרת שירות מאתגר שדוחף אותם לקצה.

לסיכום

ההצלחה של עמותת אחינועם ברשות האחים אדרעי מהווה קרש קפיצה משמעותי בעבור בני נוער שמצליחים להגשים את עצמם ואת היכולות שלהם במסגרת הצבאית אך גם מחוצה לה – בין אם מדובר באקדמיה ובוודאי בשוק התעסוקה שצמא לכוח אדם איכותי, בייחוד כאשר מדובר בבני ובנות נוער שיכולים ליצור משמעות הן מבחינת השכר אבל גם מבחינת קידום של חברות וארגונים, כחלק מיכולת מנהיגות פורצת דרך שאותה מבססים החל מגיל 16 דרך התוכנית של עמותת אחינועם שפועלת בפריסה ארצית, ועם חזון ברור לקידום ורווחה.

מאמרים נוספים

שבועת האמונים בצה"ל

נגישות