חיפוש

זכויות בעבודה: כל מה שמשתחרר טרי צריך לדעת לפני שמתחילים לעבוד

בשעה טובה ולאחר תקופה מאתגרת ומרגשת אתם סוף סוף מסיימים את הפרק הצבאי לטובת עבודה באזרחות, כאשר רבים מהמשוחררים הטריים מעדיפים לעבוד לטובת יצירת חיסכון בעובר טיול ארוך בדרום אמריקה או בהודו או לחילופין לטובת יצירת הכנסה קבועה לאחר מספר שנים עם משכורת נמוכה. כחיילים משוחררים אתם זכאים לשלל זכויות במקום העבודה שלכם, כאשר הזכות הבולטת ביותר נוגעת דווקא לרשות המיסים. ע"פ החוק חיילים משוחררים זכאים לקבלת הטבת מס בדמות 4.25 נקודות זיכוי המגלמות חיסכון משמעותי בעלויות המס אותן כל אזרח נדרש לשלם – בין אם מדובר בעצמאיים ובין אם מדובר בשכירים. נקודות הזכות תקפות לפרק זמן של שלוש שנים, אולם בשביל לקבל ההטבה רצוי לבצע תיאום מס באמצעות מילוי טופס 101 סעיף 13 אצל המעסיק. על מנת לקבל את ההטבה נדרש להביא איתכם צילום של תעודת השחרור, ולאחר מכן תוכלו לנצל את ההטבה לטובת חיסכון כספי משמעותי.

זכויות בעבודה: כל מה שמשתחרר טרי צריך לדעת לפני שמתחילים לעבוד

מענק מטעם ביטוח לאומי

חיפוש עבודה לאחר השחרור עשוי להיות מאתגר למדי בשוק התעסוקה. כחיילים משוחררים ומובטלים אתם יכולים לקבל פטור מתשלום של דמי הביטוח הלאומי למשך תקופה של מספר חודשים בנוסף לזכאות לקבלת דמי אבטלה למשך כשנה מתום השירות. זאת ועוד, הביטוח הלאומי בשיתוף רשויות הצבא מאפשר לחיילים לקבל תשלום נוסף בגין עבודה מועדפת – החל מעבודה במלונאות ועד עבודה בחקלאות. מדובר בסכומי כסף לא מבוטלים שיכולים לא רק לרפד את חשבון הבנק שלכם אלא גם  לאפשר לכם לעבוד בעבודות עם פוטנציאל אדיר.

מתן הקלות לחיילים משוחררים בודדים

חיילים משוחררים אשר הוגדרו ע"י רשויות הצבא כחיילים בודדים זכאים לקבל מענק בגובה 6,000 ₪ בעבור דמי השכירות, וזאת לטובת סיוע בתשלום שכר הדירה לאחר השחרור מהצבא. בנוסף, המדינה מציעה מגוון רחב של הטבות אשר נועדו למנוע מחיילים משוחררים ובודדים להיקלע למצב כלכלי מורכב, וזאת ע"י ליווי אישי המתבצע ע"י ארגונים כמו בהצדעה, כל זאת מתוך מטרה ליצור בעבורכם מרחב בטוח שבמסגרתו תוכלו להתחיל את הצעדים הראשונים שלכם בשוק התעסוקה תוך שימת דגש על קבלת ליווי אישי.

לסיכום, כחיילים משוחררים אתם זכאים לשלל הטבות כאשר ההטבה המשמעותית ביותר היא הטבת המס התקפה לשלוש שנים. מעבר לכך, אם אתם בוחרים לשלב עם העבודה גם לימודים אקדמאיים גם כאן מגיעות לכם לא מעט זכויות הכוללות בין היתר יכולת להשתמש בפיקדון הצבאי לטובת תשלום או פתיחה של עסק עצמאי לצד הטבות הכוללות הלוואות בתנאים מועדפים לצד יכולת לקבל מלגות שיפחיתו באופן משמעותי את העלות של הלימודים שלכם. זכרו כי הטבות המס כמו גם הטבה מטעם ביטוח לאומי תקפות לזמן מוגבל ועל כן רצוי לממש אותן כבר עכשיו.

מאמרים נוספים

שבועת האמונים בצה"ל

נגישות