חיפוש

מגבעתי למגלן: הכירו את היחידה המיוחדת והמסווגת – רימון

יחידת רימון היא יחידה מסווגת הפועלת באופן עצמאי תחת פיקודה של חטיבת עוז. היחידה הוקמה לראשונה בשנת 2010 ונקראה על שמה של סיירת רימון אשר פעלה בשנות ה 70 אולם נסגרה. בהמשך היחידה הוקמה מחדש תחת חטיבת גבעתי אולם בהמשך עברה לפעילות עצמאית במסגרת יחידת מגלן הנחשבת לאחת מהסיירות המובחרות והטובות ביותר של צבא הגנה לישראל. תחום ההתמחות של היחידה הוא בפעילות המתבצעת ברצועת עזה תוך התמקדות במניעת חדירה של מחבלים לא רק מרצועת עזה אלא גם בעומק הנגב וכן חצי האי סיני. הפעילות של היחידה הזו מתבצעת באופן מסווג ותוך שימת דגש על לחימה בתנאי שטח לא פשוטים הדורשים מהלוחמים יכולות ניידות גבוהות לצד פן מבצעי המתבצע כחלק מהיותה יחידת קומנדו מיומנת, שאפילו זכתה בצל"ש מטעם מפקד פיקוד דרום בעקבות הפעילות הענפה במבצע צוק איתן.

כיצד מתקבלים ליחידה?

אחוז המתקבלים ליחידה הוא נמוך מאוד מאחר ומדובר ביחידה קטנה מאוד. יחד עם זאת, מועמדים עם פרופיל מעל 82 לצד ציון קב"א מעל ל 52 יכולים לנסות להתקבל ליחידה ע"י גיוס לחטיבת גבעתי. לאחר סיום הטירונות המועמדים המתאימים יופנו להכשרה ייעודית המתבצעת כשנה וארבעה חודשים. בכל שלב בתהליך ההכשרה אפשר לפרוש, כאשר רק המועמדים המתאימים ביותר הם אלו אשר יצלחו את המבחנים הרבים הכוללים בין היתר יכולות ניווט מתקדמות, הישרדות, מילוט, לוחמה בטרור, תצפיות לילה ועוד.

מגבעתי למגלן: הכירו את היחידה המיוחדת והמסווגת - רימון

לא רק תפקידי לחימה

יחידת רימון ידועה בתהליך ההכשרה שלה בעיקר בזכות סדנאות שטח המתבצעות לכל אורך השנה ובתנאי מזג אוויר קשים מאוד, כל זאת כחלק ממטרה להכשיר את הלוחמים לבצע את תפקידם תחת תנאי שטח לא מאתגרים. שימו לב כי ניתן לשרת ביחידה לא רק בתפקידים קרביים כלוחמים אלא גם כתומכי לחימה, וזאת כחלק מהפעילות המבצעית הענפה אשר מעניקה לתומכי הלחימה יכולת לעבוד בתוך סביבה מבצעית ומתוחה מאוד כמו גם כזו שמספקת לא מעט תחושת שליחות, בשל האופי המבצעי של היחידה.

עצמאות רבה במסגרת השירות

אחד מהאלמנטים הכי מיוחדים ביחידה נובע מתוך העצמאות בשטח הניתנת לצוות הפיקוד כמו גם לצוות הלוחמים, מתוך מטרה לספק את התשתית לביצוע של פעולות שונות תוך שימת דגש על שימוש בטכנולוגיות מיוחדות בהן נעזרת היחידה לטובת השלמת משימות בשטח האויב כמו גם במשימות מיוחדות החסויות תחת צו איסור פרסום. על כן, אם אתם רוצים להגשים את עצמכם ולהצטרף ליחידה מקצועית ובעלת היסטוריה קצרה אך מרתקת, אין ספק כי היכולת להתקבל לרימון היא קשה ומורכבת כמו גם דורשת לא מעט תעצומות נפש, אולם כפי שיעידו לוחמי עבר מדובר ביחידה המאפשרת לכל לוחם כמו גם תומך לחימה להשלים שירות משמעותי ובלתי נשכח.

מאמרים נוספים

שבועת האמונים בצה"ל

נגישות