חיפוש

עם היציאה לאזרחות מגיעות גם המחשבות על העתיד: האם כדאי להוציא דרכון פורטוגלי?

רגע אחרי השחרור מהצבא הגיע הזמן לחשוב על העתיד שלכם ולתכנן אותו. אם גם אתם שמעתם על הוצאה של דרכון פורטוגלי וטעים טעים לעצמכם אם גם לכם זה יכול להתאים התשובה היא כן, וזאת במידה ואתם צאצאים אנוסי ספרד או פורטוגל. למעשה, להוצאת דרכון פורטוגלי יש שפע של יתרונות אשר יכולה להתאים באופן מושלם בעבור חיילים משוחררים שרוצים לקדם את העתיד שלהם, ואף לנצל את הדרכון לטובת יצירה של תמהיל המשלב בין מגורים, לימודים ואפילו תעסוקה מעבר לים. מהם היתרונות של הדרכון הפורטוגלי והאם כדאי להוציא אותו? כל הפרטים בסקירה הבאה.

כניסה חופשית לארה"ב ואוסטרליה

אזרחי מדינת ישראל נדרשים לעבור תהליך של הנפקת ויזה בשגרירות מתוך מטרה להיכנס ל ארה"ב או לאוסטרליה, בין אם מדובר במטרה של ביקור או עסקים. להוצאת דרכון פורטוגלי יש לא מעט יתרונות, כאשר אחד מהיתרונות הבולטים הוא ללא ספק היכולת שלכם כבעלי דרכון פורטוגלי להיכנס לארה"ב ולאוסטרליה, ללא צורך בהנפקה של ויזה. הסיבה לכך נובעת בעקבות כניסה של פורטוגל לרשימה של מדינות אשר פטורות מהנפקה של ויזה, ועל כן מדובר בהזדמנות נהדרת בעבורכם לנצל את הדרכון הזה לא רק לטובת מעבר חופשי בין מדינות האיחוד, אלא גם קיצור הליך בירוקרטי במידה ואתם מעוניינים לטוס לארה"ב או לאוסטרליה.

עבודה באירופה

כמו לא מעט חיילים משוחררים גם אתם בוודאי חושבים על אפשרויות התעסוקה שלכם. בוודאי תשמעו כי במידה ואתם מקבלים דרכון פורטוגלי אתם יכולים לעבוד באירופה ללא הגבלת זמן ובאופן חוקי, כאשר מדובר בהזדמנות ייחודית לפתח את עצמכם מבחינה עסקית וזאת באמצעות ניצול של כספי הפיקדון שאותו אתם מקבלים מיד לאחר סיום השירות הצבאי, לטובת הקמה של עסק הפועל באירופה.

 

 

לימודים במוסדות להשכלה גבוהה באירופה

אחד מהיתרונות המובהקים של הוצאת דרכון פורטוגלי נובע בן היתר בשל היכולת של מחזיקים בדרכון ללמוד באחד ממוסדות להשכלה גבוהה ברחבי אירופה, כמו גם בפורטוגל. זה לא סוד שהמוסדות להשכלה גבוהה באירופה נחשבים למבוקשים מאוד גם לתארים ראשונים וגם לתארים מתקדמים, כאשר תושבי איחוד האירופי זכאים לקבל במסגרת הלימודים שורה של הטבות אשר כוללות בן היתר סבסוד מלא של הלימודים או סבסוד חלקי, מה שמוזיל באופן משמעותי את העלויות שלכם כסטודנטים המתגוררים באירופה. כאשר לוקחים בחשבון כי מחיר של תואר ראשון ושני בישראל יכול להגיע לסכומים גבוהים בשווי של עשרות אלפי שקלים, אין ספק כי מדובר בהזדמנות נהדרת לנצל את הדרכון, ולהוביל לקבלת הכשרה אקדמית המתבצעת במסגרת של לימודים באוניברסיטה אות מובילות ומוערכות.

עבודה ללא הגבלת זמן

במידה ואתם רוצים לטוס ל חו"ל ולעבוד אתם יכולים לעשות זאת במסגרת של דרכון פורטוגלי. מדובר בדרכון אשר מקנה לכם את היכולת לעבוד במגוון רחב של מקומות עבודה בפורטוגל או באירופה מתוקף היותכם אזרחים באיחוד האירופי, ובהתאם לכך להוביל ליצירה של מענה לא רק מבחינה תעסוקתית אלא גם מבחינת היכולת להתפתח ולהתקדם באופן מקצועי.

לסיכום

הנפקה של דרכון פורטוגלי מהווה הזדמנות נהדרת בעבור חיילים משוחררים לפתוח צוהר אל עבר הזדמנות לטיול, בילוי כמו גם עבודה ולימודים במדינה מתקדמת כמו פורטוגל. יחד עם זאת, צריך לקחת בחשבון כי חלון ההזדמנויות אינו פתוח באופן בלתי מוגבל, ועל כן זה הזמן לפנות לחברה מקצועית אשר תלווה אתכם בתהליך, כל זאת מתוך מטרה להנפיק ולקבל את הדרכון.

מאמרים נוספים

שבועת האמונים בצה"ל

נגישות