חיפוש

חכם משכנתאות עם כל העצות למשוחררים שרוצים להקים עסק

השתחררתם מהצבא והגיע הזמן לחשוב על העתיד. אנשים רבים חולמים על פתיחת עסק משלהם – זוהי קפיצה מרגשת אל הלא נודע, המונעת על ידי המנהיגות, המשמעת והנחישות שהונחלו במהלך שירותכם בצה"ל. אבל השאלה היא האם כדאי לקחת הלוואה כדי לפתוח עסק? במאמר זה חברת חכם משכנתאות תסייע לנו לבחון את היתרונות ואת החסרונות של לקיחת הלוואה, ותציע לכם טיפים אסטרטגיים להשקה מוצלחת של העסק שלכם.

האם כדאי לקחת הלוואה לפתיחת עסק?

לפני שניכנס לפרטים הקטנים של לקיחת הלוואות, חשוב להעריך אם לקיחת הלוואה היא הבחירה הנכונה עבור העסק שלכם. הנה כמה גורמים שבחברת חכם משכנתאות ממליצים להתחשב בהם:

 • כדאיות עסקית: התחילו בהערכת הכדאיות של הרעיון העסקי שלכם. בצעו סקר שוק יסודי וצרו תוכנית עסקית מבוססת כדי להבטיח שיש ביקוש למוצר או לשירות שלכם.
 • כספים אישיים: נתחו את מצבכם הכלכלי הנוכחי. האם יש לכם חסכונות אישיים או גישה לכספים שיכולים לשמש כהון ראשוני? העריכו כמה אתם יכולים להשקיע מהמשאבים שלכם.
 • יכולת סיכון: שקלו את נכונותכם לקחת על עצמכם חוב. האם אתם מרגישים בנוח עם הסיכון הפיננסי הכרוך בהלוואות או שאתם מעדיפים גישה שמרנית יותר?
 • מטרת ההלוואה: חשוב לקבוע למה אתם צריכים את ההלוואה. האם היא תשמש לעלויות הפעלה, להון חוזר או להתרחבות? מטרה ברורה תעזור לכם להחליט על סכום ההלוואה וסוגה.
 • היסטוריית אשראי: בדקו את היסטוריית האשראי שלכם. דירוג אשראי טוב יכול לעזור לכם להבטיח תנאי הלוואה טובים יותר וריביות נמוכות יותר.

סוגי הלוואות לעסק שלכם

אם החלטתם שלקיחת הלוואה היא הצעד הנכון עבור העסק שלכם, בחכם משכנתאות מסבירים שחשוב להבין את סוגי ההלוואות השונים הקיימים. הינה כמה אפשרויות נפוצות:

 • הלוואות בנקאיות: הלוואות בנקאיות מסורתיות הן בחירה פופולרית עבור יזמים רבים. הן מציעות שיעורי ריבית תחרותיים ותוכניות פירעון מובנות. עם זאת, קבלת הלוואה בנקאית יכולה להיות מאתגרת, שכן הבנקים דורשים לעיתים קרובות היסטוריית אשראי חזקה ובטחונות.
 • מיקרו-הלוואות: מיקרו-הלוואות הן הלוואות קטנות לטווח קצר המוצעות על ידי מוסדות מיקרופיננסיים או מלווים מקוונים. קל יותר לגשת אליהן והן יכולות להיות אופציה בת קיימא עבור סטארט-אפים עם צורכי הון מוגבלים.
 • הלוואות ממשלתיות: בישראל, תוכניות ממשלתיות שונות מציעות הלוואות ומענקים לתמיכה בעסקים קטנים, במיוחד אלה המופעלים על ידי יוצאי צה"ל. בדקו עם הרשויות המקומיות אם קיימות תוכניות זמינות שיכולות להתאים לכם.
 • הלוואות אישיות: שימוש בהלוואה אישית למימון העסק שלכם הוא אופציה, אך הוא נושא ריביות גבוהות יותר ועלול לסכן את הכספים האישיים שלכם.

 

טיפים לניהול מוצלח של הלוואה עסקית

אם החלטתם לקחת הלוואה עבור העסק שלכם, חשוב לנהל אותה בחוכמה. הינה כמה טיפים שיבטיחו שהמסע היזמי שלכם יישאר על המסלול הנכון:

 • צרו תקציב חכם: צרו תקציב מפורט המתאר כיצד תשתמשו בכספי ההלוואה. בחכם משכנתאות ממליצים לנטר את ההוצאות שלכם כדי למנוע הוצאות יתר או הקצאה שגויה של משאבים.
 • בנו פרופיל אשראי חזק: שמרו על היסטוריית אשראי טובה על ידי ביצוע החזרי הלוואה בזמן. זה יעזור לכם לגשת לתנאי הלוואה טובים יותר בעתיד ולהבטיח אפשרויות מימון אחרות.
 • בדקו תוכניות שונות של הלוואות: תוכניות הלוואה מסוימות עשויות להציע שיעורי ריבית נמוכים יותר אם אתם עומדים בקריטריונים מסוימים, כגון יצירת מקומות עבודה או תרומה לכלכלה המקומית. בדקו הזדמנויות אלה.
 • פנו לייעוץ מומחה: שקלו להתייעץ עם יועצים פיננסיים או עם מנטורים שיכולים לספק הדרכה בניהול הלוואות, בתכנון פיננסי ובאסטרטגיה עסקית.
 • גוונו את המימון: אל תסתמכו רק על הלוואות למימון. חפשו מקורות הון אחרים, כגון מענקים, משקיעים או מימון המונים, כדי להפחית את נטל החוב.
 • התכוננו למקרי חירום: ודאו שיש לכם תוכנית חירום למקרה שהעסק שלכם יתמודד עם אתגרים בלתי צפויים. חיסכון או מקורות מימון חלופיים יכולים לספק רשת ביטחון.

לסיכום

פתיחת עסק לאחר שירות צבאי היא מאמץ ראוי לשבח, ולקיחת הלוואה יכולה להיות כלי רב ערך כדי להתחיל את המסע היזמי שלכם. עם זאת, חיוני לשקול את היתרונות והחסרונות שחברת חכם משכנתאות ציינה במאמר, בהתחשב בגורמים כגון כדאיות העסק, כספים אישיים, סובלנות לסיכונים ומטרת ההלוואה. אם החלטתם לקחת הלוואה, בדקו את הסוגים השונים הקיימים, ונהלו אותה בחוכמה על ידי ביצוע הטיפים שסופקו.

 

מאמרים נוספים

שבועת האמונים בצה"ל

נגישות