חיפוש

מא' ועד ת': כך מתכננים טיול אחרי צבא

לפני השירות אנחנו חולמים על הטיול אחרי הצבא, בתוך השירות הדבר היחידי שמחזיק אותנו ומעודד אותנו להמשיך זה הפנטזיות על הטיול המושלם של אחרי הצבא, וגם שאנחנו משתחררים, ו'קורעים את הישבן' בעבודה המועדפת אנחנו ממשיכים לחשוב על הטיול המושלם אליו נטוס ממש בקרוב! אז לאן טסים? ואיך מתכננים את הטיול הגדול של אחרי הצבא? באו לעשות לכם קצת סדר בדברים, כדי שסוף-סוף תוכלו להגשים את החלום שלכם – הכל במאמר הבא.

טיול אחרי צבא – למה בעצם?

אין ספק כי טיול של אחרי הצבא הפך למסורת ישראלית ארוכת שנים. במסגרתה ישראלים רבים טסו אל מעבר לים אחרי הצבא, וזאת כמעין פיצוי עבור התקופה הלא פשוטה כחיילים בצבא. בעבר מנהג זה היה מיושם בעיקר אצל לוחמים, אשר עברו אתגרים וקשיים עצומים במסגרת השירות. אך עם השנים, המנהג הזה הפך למנהג של כל החיילים, שפשוט חייבים לטוס ולנקות את הראש אחרי שהם מסיימים את הצבא ורגע לפני שהם מתחילים את החיים האמיתיים. כמו כן, מדובר בטיול התפרקות ארוך יחסית, הנע בין פרק זמן של שלושה חודשים לפרק זמן של שנה. אז איך מתכננים טיול אחרי הצבא?

 

 

קודם כל תחליטו לאן אתם טסים

רוב הצעירים אשר משתחררים מהצבא מתלבטים בין שני יעדים עיקריים – דרום אמריקה והודו. הבחירה בסופו של דבר קשורה לתקציב ולהעדפות שלכם, למרות שבשני היעדים אם תחליטו לישון רק בהוסטלים פשוטים הטיול שלכם יצא לא יקר יחסית לטיול המבוסס על מלונות יוקרה. כך או כך, קחו בחשבון שהטיול הבסיסי לפרק זמן קצר יחסית, עולה למעלה מ-30 אלף שקלים.

אז אם החלטתם לטוס לדרום אמריקה קחו בחשבון שמדובר ביבשת אדירה, והאפשרויות בה הן פשוט אינסופיות. המסלול הפופולרי ביותר בטיול לדרום אמריקה הוא 'שביל החומוס', בהלכו תטיילו במדינות רבות – תתחילו בדרום ארגנטינה, תמשיכו לברזיל, לבוליביה, פרו, אקוודר ותסיימו בבוליביה. מדובר בטיול מדהים, בו אתם הולכים לראות נופים עוצרי נשימה, ולהכיר המון ישראלים כמוכם, שנסעו לטיול הגדול.

כמו כן, גם להודו יש שביל חומוס משלה – הכולל את קאסול, מנאלי, דרמסלה, פושקר וגואה, שזה למעשה המסלול האהוב ביותר על הישראלים – גם בגלל מסלול החומוס, שהמשמעות האמיתית שלו היא מקומות בהם נאספים מטיילים ישראלים, ונשארים במקומות אלו לאורך זמן – לכן גם נפתחו שם מסעדות ישראליות, ומכן השם "מסלול חומוס". כמו שכבר הבנתם, גם במסלול ההודי תמצאו המון מטיילים ישראלים, שיש סיכוי גבוה שחלקם יישארו חברים טובים שלכם גם בארץ.

הכינו את מזוודות הטרולי: איך מתכננים את הטיול מבחינה טכנית?

אז לאחר שבחרתם את היעד ואת המסלול, כל מה שנשאר לכם זה הפרטים הטכניים. ראשית, החליטו באיזה תאריכים אתם רוצים לנסוע  – כמובן שכדאי לעשות סקר שוק ולבדוק באיזה עונה הכרטיסים זולים יותר, אך במקביל לבדוק באיזה עונות כדאי לטוס לטיול הספציפי שאתם מתכננים. אז לאחר שנסגרתם על הפרטים הזמינו כרטיס, וכמובן שכדאי לרכוש מזוודת מתאימות, כולל מזוודת טרולי אותה תוכלו לרכוש כאן. כמו כן, אם חשוב לכם לטוס עם ישראלים אך חברים שלכם פחות בעניין של לטוס אתכם, תוכלו ללכת לאחת מההרצאות של 'למטייל', שם בטוח תמצאו פרטנרים מדהימים לטיסה – אך גם אם לא, טוסו במסלול החומוס ואז בוודאי שתמצאו ישראלים חמודים להמשיך לטייל איתם.

בשורה התחתונה,

הטיול שאחרי הצבא, שנקרא גם 'הטיול הגדול' הוא הזמן שלכם לעשות כיף חיים אמיתי ולשכוח קצת מהחוויות המתישות של הצבא. בטיול תשתחררו, תכירו אנשים חדשים, תגלו מקומות מדהימים, תחשפו לתרבויות שונות ולמאכלים מעניינים. אחרי הטיול, אנחנו בטוחים שתחזרו לארץ מאושרים, וגם קצת מתגעגעים לחוויות של הטיול, אבל אל דאגה כי לטייל תמיד אפשר!

מאמרים נוספים

שבועת האמונים בצה"ל

נגישות