חיפוש

חולמים להקים עסק עם היציאה לאזרחות? קבלו 5 טיפים ששווים זהב מהיועץ העסקי יוסי שינובר

ההחלטה להקים עסק מיד אחרי השחרור מהצבא היא החלטה משמעותית וכבדת משקל, מאחר וכצעירים שמתחילים את דרכם בזירה העסקית, יש לא מעט אתגרים שעלולים להוביל למדרון חלקלק שממנו תתקשו לצאת. בשביל להקים את העסק, בחרנו להציג ביחד עם היועץ העסקי יוסי שינובר את חמישה טיפים שיכולים לסייע לכם בדרך להגשמת החלום. מוכנים? בואו נתחיל!

רעיון עסקי

לפני פתיחת עסק, חשוב לזהות את התשוקה והכישורים שלכם. זה הזמן לשאול את עצמכם – במה אתם טובים? מה אתם אוהבים לעשות? הרעיון העסקי צריך ליישר קו עם החוזקות ותחומי העניין, מה שיקל בהמשך לשמור על מוטיבציה ומיקוד. הגדרת העסק בתוך רעיון עסקי כפי שמסביר יוסי שינובר היא חיונית ליצירת מותג ייחודי ומצליח. לשם כך, צריך לזהות מה הופך את העסק לשונה בנוף, ומהי הייחודיות. זה יכול להיות מוצר או שירות ייחודי, חוויית לקוח מותאמת אישית ועוד. על ידי הגדרת העסק במסגרת של הרעיון העסקי, תוכלו ליצור זהות מותג שיכולה להכין להצלחה ארוכת טווח.

מחקר שוק

מי הלקוחות הפוטנציאליים שלכם? מהם הצרכים וההעדפות שלהם? מה המתחרים שלך עושים? הבנת השוק במסגרת של מחקר תעזור לכם לפתח אסטרטגיה עסקית שיכולה להבדיל אתכם מהמתחרים. יוסי שינובר יועץ עסקי מסביר כי ערך המוסף צריך להיות ברור, תמציתי וממוקד, והוא צריך לבוא לידי ביטוי בכל ההיבטים של העסק שלכם, החל מהמיתוג והשיווק ועד למוצרים ולשירותים. על כן, צריך להשקיע במחקר שוק מקיף, רגע לפני שפותחים את העסק.

תוכנית עסקית

תוכנית עסקית עוזרת להבהיר את הרעיון העסקי, היעדים והאסטרטגיות. בהירות זו יכולה לסייע לכם להישאר ממוקדים ומאורגנים, וזה חשוב במיוחד כשאתה רק מתחילים את הצעדים הראשונים בעולם העסקים. על ידי יצירת תוכנית מקיפה ומחושבת היטב המתבצעת במסגרת של תוכנית עסקית המלווה על ידי אנשי מקצוע, ניתן יהיה להגדיל את סיכויי ההצלחה כיזמים צעירים.

 

 

בניית רשת חזקה

בניית רשת חזקה היא חיונית בעבור כל בעל עסק, אך היא חשובה במיוחד בעבור חיילים משוחררים ללא ניסיון קודם בתחום. הקיפו את עצמכם ביועצים מנוסים שיכולים להדריך ולהעניק לכם תמיכה. בנוסף, רצוי לקחת חלק באירועי נטוורקינג, כמו גם להצטרף לקהילות ברשתות החברתיות כמו למשל לינקדין, לטובת שיתוף פעולה עם בעלי עסקים. רשת חזקה יכולה לעזור לשמור על מוטיבציה ומיקוד, כמו גם לקבל השראה שתסייע להגשים את עצמכם גם בפן העסקי ובפן האישי.

איתור מקורות מימון

זיהוי מקורות מימון הוא חיוני בעת פתיחת עסק חדש בגיל צעיר. ללא מימון, תתקשו לכסות את העלויות הכרוכות בהשקה וצמיחה של עסק חדש. ישנן מגוון אפשרויות מימון העומדות בפני חיילים משוחררים כולל הלוואה מהבנק, מענקים מהצבא כמו למשל הפיקדון ועוד. על ידי זיהוי מקורות מימון פוטנציאליים בשלב מוקדם, תוכלו ליצור תקציב ריאלי ותוכנית עסקית, ולהגדיל את הסיכויים לקבל את הכספים.

לסיכום

חמשת הטיפים אותם הצגנו לכם כאן מהווים הזדמנות מעולה לקבל כלים שבהם תיעזרו, רגע לפני החלטה לגבי הקמה של עסק מיד אחרי השחרור. עברו היטב על הטיפים ובמידת הצורך אל  תהססו ליצור קשר עם יועץ עסקי מומחה אשר ידע לסייע לכם כבר בשלב ההתחלתי ועד לקידום של המטרות העסקיות, כחלק  מהבנה כי יזמות בעולם העסקית כרוכה בלא מעט אתגרים וקשיים, אולם עם מתן קשב לדגשים שהצגנו כאן, גם אתם תוכלו להצליח – ובגדול.

מאמרים נוספים

שבועת האמונים בצה"ל

נגישות