חיפוש

חיילים שומרי מסורת – זה בשבילכם: סידור תפילה אונליין באתר כיפה

אורח החיים לפי היהדות כולל שיח ישיר עם אלוקים על בסיס יומיומי. לפי ההלכה היהודית על כל יהודי להתפלל 3 תפילות ביום: שחרית, מנחה וערבית, זאת לצד ברכות שונות וכן היהודי המתפלל יכול להוסיף ולדבר אל השם במשך כל שעות היממה כאמצעי להתקשרות והתקרבות לבורא העולם.

חיילים שומרי מסורת נדרשים לזמינות של סידור/ספר תהילים, אולם קיימים מצבים בהם הסידור הפיזי אינו בהישג יד. אתר כיפה מציע פתרון באמצעות סידור תפילה אונליין.

מהו סידור?

סידור הינו ספר התפילה היהודי המאגד את כל התפילות והברכות אותן מתפלל היהודי בימי החול וביום השבת וכן תפילות החגים, המועדים ותוספות שונות לתעניות. בתוך הסידור יש הלכות שונות ונוסחי קריאת התורה לימי שני וחמישי. חשוב לדעת כי סידור התפילה מלווה את היהודי מזמן לידתו ועד מותו. אנשי כנסת הגדולה קבעו את סידור התפילה והגדירו את התפילות הממוסדות כדי לאפשר לכל יהודי להשתמש במילות חז"ל ולהתחבר להשם בצורה חזקה, יומיומית ומיוחדת.

 

ניתן לדמות את התפילות אותן קבעו אנשי כנסת הגדולה כ-3 ארוחות ביום לנשמה.

מה כולל סידור תפילה אונליין?

סידור התפילה של אתר כיפה כולל את כל נוסח הסידור לשימושכם, חיילים. הסידור כולל תפילת שחרית, מנחה, ערבית, נוסחים שונים לברכת המזון, תפילות וברכות, תהילים ומזורים, תפילת הדרך, קריאת שמע ועוד.

 

 

סידור תפילה אונליין אתר כיפה – לא לשימוש בשבת

חשוב לציין כי ההלכה אוסרת שימוש במכשירים חשמליים ובאמצעים דיגיטליים בשבת בהתאם לחלק מאיסורי ל"ט אבות מלאכה (איסורי שבת). לפיכך, סידור תפילה אונליין ישמש את החיילים שומרי המסורת רק בימות החול. בשבתות, מועדים וחגים, השימוש בשירות האינטרנטי אסור.

חיילים – רק תפילה!

כל אחד מאיתנו חייב בתפילה אולם חיילי יחידות קרביות, כמו למשל חיילי משמר הגבול, העומדים מול פני הסכנה ומעיזים להישיר מולה מבט, חשים ביתר שאת את הצורך להישען, לבטוח ולהתפלל לבורא עולם שרק בידו היכולת לגרום לנפילת האויב. רבים שלא האמינו בהשם ובמהות התפילה מצאו את עצמם צועקים "שמע ישראל" בשדה הקרב או מתפללים מכל הלב להשם, הכוח העליון והכל יכול בבריאה – שיצילם.

סידור תפילה אונליין של אתר כיפה מאפשר לכם חיילים, להתפלל מכל מקום ובכל זמן מתוך נוסח התפילה ובכך להקפיד על הלכה כה בסיסית ביהדות.

תפילה מתוך סידור – למה?

רבים שואלים מדוע יש להתפלל מתוך נוסח תפילה קבוע ולא כאמירה איישת בשפה פשוטה. התשובה היא כזו: חז"ל קבעו להתפלל מתוך נוסח קבוע. נוסח זה אותו חיברו אנשי כנסת הגדולה ניתן לדמות לחומר נפץ. במידה ויש לפנינו חומה, נוכל לזרוק עליה אבנים מה שיוביל אולי באמצעות עבודה מאומצת לשבירת החומה, אולם אן נזרוק אבן בה ישנו חומר נפץ, החומה תיפול בקלות. מילות התפילה של חז"ל הם חומר נפץ רוחני שביכולתו לסלק מניעות וחסימות ולהתחבר לריבונו של עולם באופן ישיר.

 

מובן שאין כל סתירה כי האדם יתפלל בחשונו הפרטית, להפך, מומלץ מאוד להוסיף ולהתפלל בשפה פשוטה, לדבר עם הקב"ה. שיחה זו על בסיס יומיומי בנוסף לתפילות השונות בכוחה לחבר ולהעמיק את הקשר עם ריבון העולם.

חיילים, מגיע לכם קשר עם אדון הכול שיכול למלא כל משאלה שלכם ולהביא גאולה. סידור אונליין של אתר כיפה כתחליף וברירת מחדל לסידור הפיזי יוכל להנגיש לכם את נוסח התפילה בכל עת.

לסיכום,

אתר כיפה מציע פלטפורמה פופולרית העוסקת בעניינים הקשורים ביהדות ובציונות. האתר כולל אקטואליה, מדורים הלכתיים, מדורי מתכונים כשרים, בלוגים ועוד.

מאמרים נוספים

שבועת האמונים בצה"ל

נגישות