חיפוש

בית חם לחזור אליו: עמותת עם אחד מעניקה סיוע חשוב לחיילים בודדים

מדינת ישראל משרתים אלפי חיילים בודדים אשר מנותקים ממשפחתם, מסיבות שונות. למעשה, ההתמודדות של חיילים בודדים בזמן השירות הצבאי עשויה להיות מאתגרת למדי וזאת בשל הצורך במקום מגורים וכן תמיכה רגשית אשר נועדה להקל על מהלך השירות. בניגוד לחיילים שחוזרים לבית שלהם ולבני המשפחה בסופי השבוע, חיילים בודדים נאלצים לא פעם למצוא פתרונות בדקה ה-90, ועל כן הם נחשבים לאוכלוסייה רגישה הזקוקה לסיוע באופן מתמיד. עמותה אשר החליטה לספק להם את המענה היא עמותת עם אחד המעניקה בית חם לחיילים בודדים. מהי העמותה הזו וכיצד היא משפיעה על איכות החיים של חיילי צה"ל? להלן הפרטים.

עם אחד – מרכז תמיכה וסיוע לחיילים בודדים

עמותת עמך עד מרכז עזרה וסיוע הוקמה על ידי קבוצה של מתנדבים אשר החליטו לסייע לחיילים בודדים לקבל מענה מקיף אשר נועד לספק להם תמיכה מיידית, כחלק מהחזון של העמותה להעניק לחיילים את היכולת לקבל תמיכה וסיוע, כמו גם בית חם לחזור אליו. למעשה, עמותת עם אחד היא עמותה ייחודיות שאיננה מסתפקת רק בתמיכה אלא גם מספקת לחיילים הזקוקים לכך חבילות סיוע בדמות של אימוץ חיילים בודדים על ידי משפחות התומכות בעמותה, חלוקה של חבילות סיוע למקרים רפואיים מיוחדים וכן תמיכה מיידית אותה מעניקים המתנדבים של העמותה, ללא כוונות רווח.

הצוות של המתנדבים של עמותת עם אחד מלווה את החיילים הבודדים במסגרת של תמיכה נפשית ותוך שימת דגש על הפגת הבדידות של חיילים בודדים. החזון של העמותה הוא ליצור שותפות המבוססת על נתינה ה יושר כבוד באפקטיביות כלכלית ועל כן המתנדבים של העמותה נמצאים שם בשביל כל חייל בודד, לכל אורך תקופת השירות ועם שיתוף פעולה הדוק המתבצע אל מול גורמי הצבא. כמי שרואה בפעילות כחלק בלתי נפרד מחובה מוסרית וערכית, אין ספק כי עמותת עם אחד היא עמותה בולטת שמצליחה ליצור שינוי ממשי בחייהם של חיילי צה"ל, כפי שאפשר להבחין עם פעילות נרחבת המתבצעת בליווי אישי על ידי מתנדבים המלווים את החיילים

 

 

סיוע חשוב ומרגש למען חיילי צה"ל

פעילות העמותה מתמקדת במספר רב של היבטים שנועדו להעניק לחיילי צה"ל המוגדרים כחיילים בודדים את המעטפת הטובה והחמה ביותר, ללא כוונות רווח. בין הפעילויות של עם אחד ניתן למנות בין היתר ליווי חיילים בודדים לקבלת טיפול רפואי, איתור של בית חם באמצעות משפחות מאמצות, טיפול בחובות כלכליים, סיוע למשפחות וכן תמיכה מלאה בחיילים בודדים שסיימו את תקופת השירות. הפעילות של עמותת עם אחד מתבצעת בהתנדבות מלאה ומממומנת על ידי קרנות מהארץ ומהעולם, לצד תורמים פרטיים שרואים בפעילות הענפה של עם אחד כפעילות מבורכת שצריכה להמשיך ולהתרחב, מתוך הבנה כי מדובר באוכלוסייה רגישה הזקוקה למעטפת ותמיכה לכל אורך השירות, וגם לאחר השתלבות באזרחות, עם תום השירות הצבאי.

לסיכום

עמותת עם אחד היא עמותה ייחודית אשר חרטה על דגלה להעניק לחיילי צה"ל בודדים את המעטפת הטובה והמקצועית ביותר, כחלק מהבנה כי מטבע הדברים, מדובר בחיילים הזקוקים לתמיכה וסיוע בעקבות בדידות. העמותה משקיעה מאמצים רבים בשביל שאף חיה לא יישאר לבד ועדות לכך ניתן למצוא בשפע של פעילויות ה מתבצעות לאורך כל ימות השנה באהבה גדולה בהתנדבות מלאה. לקבלת פרטים נוספים אודות הפעילות אפשר להיכנס לאתר הרשמי, שם תוכלו לקרוא אודות הפעילות ואף לראות את הפרסומים אודות העמותה ברשתות השונות.

מאמרים נוספים

שבועת האמונים בצה"ל

נגישות