חיפוש

אחרי הצבא חוסכים לעתיד: למה כדאי לחסוך באמצעות קופת גמל להשקעה?

עומדים לקראת שחרור או משוחררים טריים – רוצים ללמוד איך לחסוך כסך לעתיד, ולמה בכלל לחסוך כסף? ישנם אמצעים רבים ומגוונים לחיסכון לטווח הקרוב והרחוק, ואחת האפשרויות היא קופת גמל להשקעות! קופות הגמל האלה מאפשרות לכם לחסוך לטווח הרחוק, וליהנות מיתרונות רבים שכרוכים בחיסכון מהסוג הזה. בנוסף לכך, בעזרת הכסף שתחסכו תאפשרו לעצמכם להגשים את החלומות שלכם. רוצים לדעת יותר על קופות גמל לחיסכון ועל היתרונות שלהן? בואו נתחיל!

מהן קופות גמל להשקעה?

קופות גמל הן כלי חיסכון ארוך טווח המאפשר לכם לחסוך כסף לפנסיה או למטרות אחרות בעתיד באמצעות הפרשות חודשיות או שנתיות וליהנות מהטבות מס. הכסף שנצבר בקרן מנוהל באמצעות מנהלי ההשקעות המקצועיים והמנוסים של בית ההשקעות שאתם בוחרים, והם גורמים לכספכם לצבור תשואות לאורך שנים, כך שהסכום גדל והכסף לא נשחק בעקבות האינפלציה. בישראל קיימים מספר סוגים של קופות גמל שמנוהלות אצל חברות חסכון פנסיוני גדולות בישראל, כמו למשל הפניקס.

מהם היתרונות בחיסכון בקופות גמל להשקעה?

הינה כמה מהיתרונות של החיסכון בקופת גמל להשקעה:

  • גמישות: ניתן להשקיע במגוון מסלולי השקעה ברמות סיכון שונות לבחירתכם.
  • נזילות: עם חסכון נזיל זה, אתם יכולים למשוך כסף בכל עת ללא מגבלות זמן או קנסות.
  • הטבות מס: אם תחליטו להעביר את כספכם לקרן פנסיה "רגילה" בה הכסף נמשך כקצבה לאחר גיל 60, תהיו פטורים ממס רווחי הון וממס הכנסה.

קרן פנסיה להשקעה היא אפיק חיסכון ייחודי בארסנל כלי החיסכון הזמינים, והיא הפכה פופולרית יותר ויותר בשנים האחרונות.

 

 

מהי קבוצת הפניקס ואילו כלים הם מציעים?

קבוצת הפניקס הינה קבוצת ביטוח, ניהול השקעות ונכסים, שירותים פיננסיים והפצה, המובילה בישראל. היא אחת מחברות הביטוח הגדולות בישראל ומשרדיה הראשיים נמצאים בגבעתיים. קבוצת הפניקס מציעה מגוון רחב של מוצרי פנסיה, חיסכון וביטוח חיים בכל מותגי הצריכה שלה. הלקוחות זוכים לשירות מקצועי ואמין מהמומחים של החברה שהחזון שלהם הוא לעזור לאנשים רבים עוד יותר במסעם אל הפרישה ובמהלכה ולספק את התמיכה הנכונה בזמן הנכון.

למה לחסוך כסף לעתיד?

חיסכון בכסף הוא היבט מכריע של מימון אישי שלעיתים קרובות מתעלמים ממנו. הינה כמה סיבות מדוע חיסכון בכסף הוא חשוב:

  • קרנות חירום: החיים הם בלתי צפויים, והוצאות בלתי צפויות יכולות לצוץ בכל רגע. בין אם מדובר בחשבון רפואי בלתי צפוי או תיקון בבית, חיסכון נזיל יכול לעזור לכם לכסות עלויות אלה ללא צורך בחוב יקר. באמצעות חיסכון ובניית קרן חירום, יהיה לכם שקט נפשי בידיעה שיש לכם רשת ביטחון כלכלית במקרה של התרחשות בלתי צפויה.
  • חופש כלכלי: חיסכון בכסף לאורך תקופה ממושכת יכול לעזור לכם להגיע לעצמאות כלכלית. בעזרת השקעה במניות, אג"ח ונכסים אחרים, אתם יכולים להגדיל את ההון שלכם וליצור זרם הכנסה פסיבי שיכול לתמוך בכם בזמן הפרישה. באמצעות תרגול משמעת וחיסכון עקבי, אתם יכולים להבטיח את העתיד הכלכלי שלכם ולחיות את החיים בתנאים שלכם.
  • מתח נמוך יותר: לחץ פיננסי הוא נושא נפוץ המשפיע על אנשים רבים. באמצעות אימוץ הרגל חיסכון, אתם יכולים להקל על הלחץ הכלכלי ולהפחית את הדאגה לגבי העתיד. הידיעה שיש לכם כסף שנחסך יכולה לעזור לכם להרגיש רגועים יותר ובשליטה, ולאפשר לכם ליהנות מהחיים באופן מלא יותר.
  • מטרות ארוכות טווח: בין אם מדובר ברכישת בית, פתיחת עסק או בטיול הגדול של אחרי הצבא, חיסכון בכסף יכול לעזור לכם להשיג כל מטרה ארוכת טווח שהגדרתם לעצמכם. עם הכסף שתשימו בצד, אתם יכולים לעבוד לקראת השגת השאיפות שלכם ללא צורך בחוב או מתח לא רצוי. עם סבלנות ועקביות, אתם יכולים להשיג כל מטרה פיננסית שאתם מציבים לעצמכם.

בסך הכול, חיסכון בכסף הוא היבט קריטי של מימון אישי המספק יתרונות רבים מעבר ליציבות פיננסית. לכן, קחו את הזמן לשים את החיסכון בראש סדר העדיפויות בחייכם ולהשיג עתיד כלכלי מלא אפשרויות.

לסיכום

כמשוחררים טריים חשוב שתכירו את ההכנה הכי טובה לעתיד שלכם – החיסכון בקופות גמל להשקעה. באמצעות חיסכון נזיל בקופת גמל להשקעות, תוכלו להיות בטוחים שאתם בדרך לעתיד כלכלי בטוח ויציב יותר שבו אתם תהיו חופשיים לבחור איך להשתמש בכסף הזה. עם קופת הגמל הזו של חברת הפניקס, תוכלו ליהנות מהיתרונות שהיא מציעה, כמו גמישות, נזילות והטבות מס. יתר על כן, הסיבות הרבות לחסוך לקראת העתיד, ייתנו לכם את הדרייב להתחיל מעכשיו!

מאמרים נוספים

שבועת האמונים בצה"ל

נגישות