חיפוש

כיצד חיילים משוחררים יכולים להוציא ויזה לארה"ב?

מדי שנה יוצאים אלפי חיילים משוחררים מגבולות ישראל לטובת עבודה או טיול מעבר לים, כאשר אחד מהיעדים האהובים והמבוקשים ביותר היא ללא ספק ארצות הברית. מדובר ביעד מבוקש הן בשל אפשרויות התעסוקה רבות והן בשל חיי חברה, תרבות וכן יכולת לשפר את השפה האנגלית, במסגרת של תעסוקה וכן טיול המתבצע בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות. יחד עם זאת, הממשל בארצות הברית נוטה להקשיח את התנאים שלו מול חיילים משוחררים שרוצים להוציא ויזה, בשל החשש כי מדובר במעבר לכיוון אחד בלבד. בדיוק לשם כך בחרנו להציג במדריך הזה את כל הטיפים החשובים ביותר לטובת הוצאת ויזה, רגע לפני שעולים על מטוס לעבודה או טיול.

קבלת ליווי מקצועי

מאחר ואחוז הסירוב של חיילים משוחררים מטעם שגרירות ארה"ב הוא גבוה במיוחד, רצוי לפנות לחברה מקצועית המתמחה בתחום של הנפקת ויזה לארה"ב, מתוך מטרה לקבל מעטפת מקצועית מלאה, החל משלב מילוי השאלון ועד להתייצבות בראיון. למעשה, כיום יש לא מעט חברות המאפשרות לכם לקבל ליווי מותאם אישית בכל הקשור לתהליך של הנפקת אישור כניסה למדינה לצד יחס אישי ותמיכה מלאה שהופכים את התהליך לייעל יותר, כמו למשל השירות אותו מציעה חברת liberty usa המתגאה באחוזי הצלחה מרשימים, לצד צוות מיומן ומקצועי הזמין בעבורכם לכל אורך הדרך.

איסוף מסמכים תומכים

בשביל להנפיק ויזה אתם נדרשים להתייצב בשגרירות ארה"ב לראיון. לפני שאתם מגיעים לראיון מומלץ לקחת איתכם את כל המסמכים שיכולים לתמוך בכך כי אתם עתידים לחזור לישראל, החל מאישור על תחילת לימודים במוסד אקדמי מוכר ועד למקום התעסוקה שעתיד לקבל אתכם כעובדים, ברגע שאתם חוזרים. ככל שיהיו לכם יותר מסמכים תומכים, כך ניתן יהיה להפחית את החשש של הרשויות מפני זמן שהייה החורג ממסגרת הוויזה, ובהתאם לכך להגדיל את הסיכויים להנפקת אישור.

 

 

הגשת בקשה מיוחדת לשגרירות

אזרחים ישראליים זכאים לפנות לשגירות ארה"ב, במידה והם אינם מקבלים אישור לקבלת ויזה. שימו לב כי הגשת בקשה דחופה להנפקה של ויזה צריכה להתבצע רק לאחר שמיציתם את כל האפשרויות שלכם, כאשר בתהליך עצמו אפשר להגיש בקשה במסגרת של מכתב מנומק (בשפה האנגלית) לצד צירוף של מסמכים, מתוך מטרה לקדם את ההליך ולאפשר לכם לקבל את הויזה, גם אם קיבלתם סירוב מטעם שגרירות ארה"ב האמונה על הנפקה של ויזות.

איתור עבודה עוד מישראל

אם אתם מתכננים להגיע ל ארה"ב למטרות עבודה, מומלץ כבר כאן ליצור קשר עם חברת השמה המתמחה בתחום וזאת מתוך מטרה לאתר מעסיק אשר יאפשר לכם לקבל את הויזה בתנאים מקלים יותר. יש לא מעט מקומות תעסוקה אשר רוצים לגייס ישראלים לעבודה, החל מתחום העגלות ועד לתחום ההייטק, כאשר דרך אתרים מתמחים בתחום התעסוקה בארה"ב או בעמודים מובילים ברשתות החברתיות ניתן לפנות ולהתחיל את תהליך הגיוס כבר כאן מישראל, ובכך לנצל את הכוח של המעסיק לטובת הנפקה של ויזה לעבודה חוקית בגבולות ארה"ב.

לסיכום

כחיילים משוחררים אתם נמצאים באופן טבעי בנקודה מאתגרת, בשל החשש של הרשויות מפני שהייה ארוכה לצרכי עבודה או טיול שלא כחוק. לצד זה, הביקוש להנפקה של ויזה לארה"ב הוא גבוה, מומלץ כבר עכשיו ליישם את הטיפים אותם הצגנו לכם כאן, כמו גם לפנות לחברה מובילה כמו למשל liberty usa, שם תוכלו למצוא לא רק נציגי שירות מקצועיים ובעלי ניסיון, אלא גם שפע של ידע שאותו תוכלו לנצל לטובת ייעול התהליך.

מאמרים נוספים

שבועת האמונים בצה"ל

נגישות