חיפוש

החבר הכי טוב מהבסיס חוגג יום הולדת? נצלו את הסופ"ש להכנת עוגה מושלמת!

אין ספק שבצבא רוכשים חברים לכל החיים. אם חבר טוב שלכם חוגג יום הולדת, בוודאי תכננתם לו הפתעה בבסיס, עם מתנות, ברכות וכמובן עוגה. אפשר להכין עוגה פשוטה או עוגה מורכבת, העיקר הכוונה הטובה והרצון לשמח את חתן יום ההולדת. אז איך אפשר להכין את העוגה המושלמת? במאמר שלפניכם קיבצנו מספר טיפים שיהפכו את העוגה שלכם לבלתי נשכחת.

להוסיף קישוטים לעוגה

סוכריות צבעוניות, שברי עוגיות או תותים – העוגה לא מושלמת אם אין לה קישוטים. אפשר לפזר סוכריות מעל העוגה, או להוסיף כדורי גלידה וגביעי גלידה וליצור ניגוד בין העוגה החמימה לגלידה הקרה. בצק סוכר הוא אופציה מעולה לקישוט אכיל וגם מרהיב, ואפשר ליצור ממנו צורות, מספרים ואפילו משפטים על גבי העוגה. האפשרויות הן בלתי מוגבלות, והוספת קישוט לעוגה ישדרג את המראה שלה ויהפוך אותה מסתם עוגה לעוגה בלתי נשכחת. הקישוטים לא חייבים להיות אכילים, ואפשר להוסיף טופרים מסוגננים עם הגיל או כיתוב מסוים כדי לייחד את העוגה.

לעשות זילופים עם קצפת

את הקצפת אפשר לקנות מוכנה או להכין משמנת להקצפה וסוכר לבן, וליצור מגוון עיטורים מרשימים בעזרת מזלף עם פייה מתאימה. את הקצפת אפשר למרוח בצורה אחידה על פני כל העוגה, ליצור פרחים סביב העוגה או כל רעיון אחר שעולה לראשכם. הקצפת יכולה להיות אחידה ולבנה, או צבעונית בהוספת צבעי מאכל שונים. אם אתם מכינים עוגת שכבות אפשר להוסיף קצפת בין כל שכבה, וכך להוסיף לטעם וליופי שלה.

להשתמש בחומרי גלם איכותיים

עוגה איכותית מתחילה בבחירת חומרי גלם איכותיים. הקפידו להשתמש בקמח ייעודי לעוגות, שוקולד של חברה מוכרת ותבניות טובות וחזקות, כדי להבטיח שהעוגה שלכם תצא טעימה ומרשימה. אם החבר שלכם הוא אדם סוכרתי שהתנדב לצה"ל, וודאו כי החומרים שאתם משתמשים בהם לא מכילים סוכר. דוגמא לחומר גלם הינה הקמח, כאשר לכל מתכון עוגה יש סוג קמח המתאים לו ספציפית:

 

 

  • קמח עוגות מכיל כמות נמוכה של חלבון ושמרים, ולכן מתאים יותר לעוגות בחושות.
  • קמח לחם מכיל כמות גבוהה של חלבון ושמרים, ולכן מתאים יותר לאפייה של מוצרים צפופים.
  • קמח אפייה לכל מטרה מכיל כמות בינונית של חלבון ושמרים, ולכן מתאים לעוגות רכות יותר.

לאפות בתנור בצורה הנכונה

אחת הבעיות הנפוצות בעת הכנת עוגה היא טמפרטורת וזמן האפייה. כדי למנוע אי נעימויות ועבודה כפולה, כדאי לקנות מדחום תנור כדי לוודא שהתנור מכויל כמו שצריך. דגשים נוספים שצריך לשים אליהם לב בעת האפייה בתנור הינם:

  • מיקום העוגה – העוגה צריכה להיות במרכז התנור, שכן עוגה הקרובה לדפנות התנור עלולה להיאפות יותר מידי ולהישרף או להתייבש.
  • סגירת דלת התנור – לאחר שהעוגה ממוקמת על תבנית האפייה יש לסגור את דלת התנור בצורה עדינה ואיטית. טריקה של דלת התנור עלולה לשחרר בועות אוויר שייצרו חורים בעוגה.
  • מידת עשייה – בדיקת מידת העשייה של העוגה נעשית על ידי הכנסת קיסם אל מרכז העוגה. כאשר הקיסם יוצא יבש – העוגה מוכנה.
  • חימום מראש – מומלץ לחמם מראש את התנור כדי להכניס את העוגה ישר לטמפרטורה הרצויה.

לסיכום

לחגוג יום הולדת בבסיס הצבאי יכול להיות קצת מדכא, אבל בעזרת חגיגה גדולה ועוגה טעימה אתם תקבלו חגיגת יום הולדת בלתי נשכחת. כדי לאפות את העוגה המושלמת כדאי להוסיף כמה שיותר קישוטים, אכילים או ליופי, לעשות זילופים מרהיבים עם קצפת, להשתמש בחומרי גלם איכותיים וקמח ייעודי וכן לאפות אותה בתנור בצורה מותאמת. כך תהנו מעוגה מרהיבה וטעימה שכולם בבסיס ידברו עליה לעוד הרבה זמן.

מאמרים נוספים

שבועת האמונים בצה"ל

נגישות