חיפוש

שומרים על העור שלנו: כיצד נישמר מנזקי השמש בזמן הטירונות?

אין ספק כי גיוס לצבא הוא שינוי משמעותי בשגרת החיים, וזאת בשל השהות בבסיס מרוחק מהבית למשך תקופה מוגבלת. חלק בלתי נפרד משהות בטירונות שלאחריה תמשיכו את הקריירה הצבאית משלב גם שהות ארוכה בשמש, מאחר וברוב הזמן מתקיימות פעילויות ביחד עם סגל הפיקוד תחת קרני השמש, החל מפעילות של גיבוש ועד לטקס ההשבעה. כידוע, לקרינת השמש יש השפעות שליליות מאוד על עור הפנים, החל מהאצה של קצב ההזדקנות של עור הפנים ועד לאדמומיות וקמטים שנוצרים בעקבות השמש. על כן, חשוב להגן על עור הפנים ולהתמגן. כיצד תוכלו לעשות זאת בקלות ובמינימום מאמץ? להלן מספר טיפים שבהם תוכלו להיעזר.

שגרת טיפוח המבוססת על שימוש קבוע בקרם נגד פיגמנטציה

החשיפה הממושכת לשמש במסגרת של טירונות עלולה להוביל לשלל תופעות, החל ממראה עור שזוף ואדמומי ועד להופעה של פיגמנטציה. על מנת לשפר את שגרת הטיפוח וכן להפחית את הסיכוי להופעה של כתמים על העור, אפשר ואף רצוי לשלב בתיק הטיפוח קרם ייעודי. קרם לפיגמנטציה של ICONIX מהווה הזדמנות מצוינת לטפל באופן ממוקד בעור הפנים, וזאת בשל תכשיר עוצמתי המבוסס על חומרים פעילים שנועדו לסייע לטובת שיפור מרקם עור הפנים וכן הבהרה. הקרם מתאים לכל סוגי העור, וניתן להשתמש בו כחלק משגרת הלילה, לטובת יצירה של מראה עור אחיד.

מסכת בד

אחד מהטרנדים החמים של עולם הטיפוח כולל שילוב של מסכות בד אשר נועדו להזין את העור בלחות ואף לסייע לטובת הפחתה של אדמומיות שנוצרת על רקע חשיפה לשמש. אם אתם בדיוק אתם עתידים לסגור שבת בבסיס, אפשר לנצל את ההזדמנות ולהניח על הפנים מסכת בד עשירה בחומרים פעילים כמו גם לחות מוגברת, ובהתאם לכך להוביל להפחתה של נזקי השמש באמצעות חדירה של חומרים לעור הפנים אשר נועדו לסייע לטובת הבהרה וכן הפחתה של גירוי שנוצר על רקע של שיזוף שנוצר בעקבות קרני השמש.

 

 

הקפדה על מריחה של קרם הגנה

קרם הגנה הוא מוצר שצריך להיות בתיק של כל חייל או חיילת, בייחוד בזמן טירונות אשר כרוכה בביצוע של פעילות פיזית כמו גם עמידה ממושכת באור היום. הקפידו עוד לפני ארוחת הבוקר למרוח את קרם ההגנה על הפנים, והעדיפו לרכוש מראש קרם הגנה עם ריכוז גבוה של הגנה – כל זאת מתוך מטרה לשמור על עור הפנים מפני שיזוף. כאן תוכלו למצוא את כל המידע החשוב ביותר בנוגע לרכישה של קרם הגנה ולשימוש נכון, לטובת ניצול מקסימלי המתבצע באופן קבוע בזמן הטירונות וגם לאחריה, כחלק מהגנה מהשמש.

חבישה של כובע

הנהלים בצבא קובעים כי בכל זמן של פעילות מחוץ לכיתה נדרש לחבוש כובע. מדובר בהנחיה שיכולה לסייע לכם מאוד לטובת הימנעות מחשיפה ממוקדת לשמש, וזאת בשל ההגנה שמעניק הכובע לאזורים רבים – החל מהקרקפת ועד לעור הפנים, כאשר חבישה של כובע רחב שוליים היא בעלת השפעה חיובית מאוד על היכולת לשמור על עור הפנים מוגן, ולאורך זמן.

לסיכום

שהות בטירונות היא מאתגרת בעבור כל חייל או חיילת, אולם חשוב להבין כי החשיפה הממושכת לשמש עלולה להוביל גם לנזקים לעור הפנים. על כן, שגרת טיפוח נכונה המבוססת על שימוש בקרם נוגד פיגמנטציה לצד קרם הגנה, חבישה של כובע לצד מתן דגש על שהייה במקומות מוצלים, כל זאת מתוך מטרה להפחית את החשיפה ובכך להגן על עור הפנים.

מאמרים נוספים

שבועת האמונים בצה"ל

נגישות