חיפוש

רוצים להתחיל את השירות הצבאי בשיא הכושר? הינה טיפים שיוכלו לסייע

חלק בלתי נפרד מהשירות הצבאי כולל פעילות גופנית מאומצת, בין אם אתם עתידים להתגייס לטירונות כללית ובין אתם מועמדים לגיוס ביחידות קרביות ומבוקשות. למעשה, בשביל להתחיל את השירות הצבאי בשיא הכושר ובהתאם לכך ליצור הזדמנויות חדשות במערכת הצבאית, נדרש להתכונן מראש עוד לפני הגיוס, לא מעט בזכות העובדה כי חלק מהותי מתהליך הגיוס מתבצע גם בשורה של מבדקים שנועדו לבחון מי יכול להיות מועמד/ת לתפקיד קרבי. בשביל לסייע לכם להגשים חלום ולהתקבל לתפקיד שהולם את הכישורים שלכם בצורה הטובה ביותר, בחרנו להציג את כל הטיפים שיוכלו לסייע לכם להתחיל את השירות בכושר מעולה ועם רעל בעיינים. מוכנים? בואו נצא לדרך!

נטילה של תוספי תזונה

לתזונה שלכם יש תפקיד משמעותי בכל הקשור לבניית סרגל המאמצים, מאחר והמזון אותו אתם מכניסים לגוף שלכם משפיע על הביצועים ועל היכולת להביא את הגוף לקצה במבחני הכושר הצבאיים. דרך מצוינת להתגבר על חוסרים תזונתיים ולספק לגוף מינרלים, ויטמנים כמו גם חומצות אמינו חיוניות יכול וצריך להתבצע באמצעות נטילה של תוספי תזונה ייעודים כמו תוסף התזונה קריאטין. מדובר באחד מתוספי התזונה הנמכרים ביותר בעבור מתאמנים חובבים כמו גם מקצועיים מאחר והוא מקצר את זמן ההתאוששות לאחר האימון כמו גם מסייע בספיחה של נוזלים בתאי השריר. מדובר בתוסף בטוח לחלוטין לשימוש, כאשר שילוב שלו ביחד עם אבקת חלבון שמסייעת לבנייה של השרירים מהווה את הדרך הבטוחה ליצירה של תמהיל אימונים אפקטיבי שיוביל גם לתוצאות במסגרת הצבאית.

רוצים להתחיל את השירות הצבאי בשיא הכושר? הינה טיפים שיוכלו לסייע

אימוני ריצה מבוקרים

חלק מהותי מהאימונים בצה"ל מבוססים על ריצות קצרות וארוכות, כמו במסעות שטח ומבחן הבר אור. על כן, אימוני ריצה הם חלק חשוב מאוד שבו צריך להתמקד, כאשר רצוי לעבוד עם שעון דיגיטלי המאפשר לבחון את הדופק שלכם ואת המרחקים של הריצות, כך שתוכלו להרחיב את המנעד שלכם ובכך ליצור תמהיל ריצה אפקטיבי. שימו לב כי צריך להגביר את טווחי הריצה בהדרגה, מאחר ואימון ריצה שמתבצע שלא בהתאם לסרגל המאמצים האישי עשוי להוביל לפציעות חמורות שישביתו מפעילות ובכך ירחיקו את חלום השירות ביחידה קרבית.

הצטרפות לקבוצות של הכנה לצבא

על מנת להגביר את המוטיבציה וכן לקבל כלים שיסייעו לכם להגשים את המטרות שלכם, מומלץ להצטרף לקבוצות של בני ובנות נוער המתאמנים ביחד לקראת השירות הצבאי. מדובר במסגרת קשיחה מאוד שאותה מעבירים קצינים בדימוס כמו גם מדריכי חדר כושר צבאי אשר מביאים אתכם לקצה – החל מריצה בשטח פתוח ועד אימוני כושר שנועדו להוביל ליצירה כושר קרבי ברמה הגבוהה ביותר. המעטפת המקצועית לצד היכולת ליצור קשרים חברתיים היא זו שיכולה מאוד לעזור לכם לקראת השירות, כחלק מהבנה כי הגברת המוטיבציה וכן ניהול נכון של מערך האימונים יוביל לתוצאות מעולות במבדקים.

הכנה מנטלית

על מנת להגיע לשיא הכושר ולהחזיק בסטנדרט גבוה, נדרש לבצע הכנה מנטלית שיכולה להתבצע הן באמצעות מאמן כושר מוסמך והן באמצעות האזנה לפודקסטים והרצאות של בוגרי יחידות קרביות. ככל שתהיו חזקים יותר מבחינה מנטאלית, כך תוכלו להביא את עצמכם אל עבר הגשמת חלומות והבנה כי קצה גבול היכולת שלכם הוא קודם כל בראש, וניתן באמצעות חיזוק נפשי להוביל ליצירה של תמהיל אימונים מוצלח, הן לפני הגיוס ובוודאי כאשר אתם נאלצים להתמודד עם קשיים בזמן הטירונות ואופי השירות הנבחר, בוודאי אם מדובר ביחידה קרבית או במיון לקורס קצינים הדורש יכולת פיזית אך לא פחות מכך גם מנטלית.

לסיכום

באמצעות הטיפים אותם הצגנו לכם כאן, גם אתם תוכלו להגשים את החלום בדמות גיוס ליחידה קרבית וכן יכולת להשתלב במסגרת הצבאית שדורשת רמה גבוהה מאוד של כושר גופני, גם בתפקידים שאינם קשורים ביחידות הקרביות.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

מאמרים נוספים

שבועת האמונים בצה"ל

נגישות